Slonková sestavuje žebříček přisluhovačů Kremlu

20.04.2015 16:26

Server neovlivni.cz, který vede bývalá šéfredaktorka MF Dnes Sabina Slonková, sestavuje žebříček údajných přisluhovačů ruského prezidenta Vladimira Putina v Česku. Mezi prvních pět „Putinových sluhů“ Slonková zařadila prezidenta Miloše Zemana i spolumajitele ParlamentníchListů.cz Michala Voráčka.

Slonková sestavuje žebříček přisluhovačů Kremlu
Foto: repro youtube.com / tan
Popisek: Sabina Slonková

„Žebříček Čechů, kteří slouží Putinovi.“ Sabina Slonková ve svém článku uvádí první pětici mužů, jež podle ní v Česku reprezentují Putinovy přisluhovače, a slibuje další pokračování. Ve zmíněné první pětici jsou zařazeni ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, europoslanec Miloslav Ransdorf, Jiří Vyvadil, prezident Miloš Zeman a spolumajitel ParlamentníchListů.cz Michal Voráček.

„Jejich názory a postoje nereprezentují oficiální českou zahraniční politiku. Odmítají protiruské sankce, obdivují Putina nebo kritizují Západ za tvrdý postup proti Kremlu. Jejich hlasy slouží ruské propagandě. Deník Neovlivní.cz sestavil seznam deseti nejvlivnějších českých postav, které ‚slouží‘ Moskvě,“ uvádí Slonková na svém webu.

Mezi takzvané "užitečné idioty" zařadil server i spolumajitele ParlamentníchListů.cz. V textu se tvrdí, že „mediální hráč Michal Voráček je přitom mužem, který umožňuje šířit názory Kremlu v České republice jako málokdo jiný“.

„Větší hloupost jsem v životě neslyšel. Jsem jen zvědav, co tito tzv. investigativní a dobře placení novináři vyprodukují do budoucna,“ uvedl k tomu ParlamentnímListům.cz Voráček.

Tvrzení týmu investigativních novinářů Sabiny Slonkové přitom nejsou opřena o argumenty a dokonce se v článku lživě uvádí, že pro ParlamentníListy.cz pracuje „antisemitský novinář Adam B. Bartoš“. To ale není pravda. Bartoš pro ParlamentníListy.cz nikdy nepracoval.

„ParlamentníListy.cz si od samého počátku zakládají na tom, že dávají prostor k vyjádření všech názorů, které neporušují platnou českou legislativu. Nehodláme posuzovat, jaký názor je správný a špatný. Takové hodnocení je na čtenářích, nikoli na nás. ParlamentníListy.cz o domácí i zahraniční politice referují vyváženě,“ uvedl Jan Holoubek, ředitel společnosti OUR MEDIA, která vydává ParlamentníListy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Energetiky i obyvatele okolí Dukovan prověřilo největší cvičení letošního roku

10:57 ČEZ: Energetiky i obyvatele okolí Dukovan prověřilo největší cvičení letošního roku

V Jaderné elektrárně Dukovany včera v poledne skončilo dvoudenní cvičení havarijní připravenosti, do…