Soud projedná žalobu Libora Veverky na ministerstvo financí

09.01.2012 6:26

Pražský městský soud dnes začne projednávat žalobu Libora Veverky na ministerstvo financí (MF) v souvislosti se spornou zakázkou pro firmu ProMoPro z doby českého předsednictví EU. Muž se domáhá omluvy a půl milionu korun za to, že byly při tiskové konferenci pořádané MF v únoru 2011, na které vystoupil ministr financí Miroslav Kalousek a šéf finančního analytického útvaru Milan Cícer, "v rozporu se zákonem zveřejněny jeho osobní údaje".

Soud projedná žalobu Libora Veverky na ministerstvo financí
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

   Na tiskové konferenci například zaznělo, že Veverka má dispoziční právo ke všem účtům v Rakousku, kam prý odešla část ze sporného plnění 240 milionů korun. Asi 135 milionů korun podle ministerstva skončilo v Rakousku na účtu firmy Deeside Service Solutions, odkud peníze odcházely na další rakouské účty.

Půl miliardy za služby

"Peníze nešly rakouským subdodavatelům, ale blízkému spolupracovníkovi a společníkovi pana Veselého," uvedl tehdy ministr. Podle MF je Veverka nepochybně propojen s majitelem firmy ProMoPro Jaroslavem Veselým, oba také společně figurují v několika současných i zaniklých společnostech.

Zakázkou úřadu vlády pro firmu ProMoPro se zabývá protikorupční policie. Firma získala kontrakt na zajištění audiovizuální techniky během předsednictví bez výběrového řízení. Úřad vlády již dříve uvedl, že firmě za tyto služby zaplatil téměř 551 milionů korun.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SŽDC do roku 2022 dokončí rekonstrukce více než osmdesáti nádražních budov

19:27 SŽDC do roku 2022 dokončí rekonstrukce více než osmdesáti nádražních budov

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) intenzivně připravuje rekonstrukce a opravy dalších výpravní…