Ženíšek na ministra, zkouší znovu Pekarová. Internet padl: Feri z vězení by byl lepší

07.05.2024 21:41 | Monitoring

TOP 09 opět terčem posměchu. Podle předsednictva této strany má být novým ministrem pro vědu a výzkum Marek Ženíšek, na sociální síti o tom informovala šéfka strany Markéta Pekarová Adamová. Lidé zpochybňují, že je Ženíšek pro tuto funkci kompetentní osobou, a vyčítavě vzpomínají i jeho slova o tom, že Dominik Feri je „frajer“.

Ženíšek na ministra, zkouší znovu Pekarová. Internet padl: Feri z vězení by byl lepší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Ženíšek

Marek Ženíšek má nahradit Helenu Langšádlovou (TOP 09). Původně měl na post zamířit Pavel Tuleja (TOP 09), ten se ale nominace vzdal. Návrh musí ještě schválit výkonný výbor strany, který rozhodne ve čtvrtek.

Langšádlová rezignovala kvůli tomu, že údajně nedokázala dostatečně prezentovat výsledky své práce. Docent ze Slezské univerzity Pavel Tuleja se minulý týden vzdal kandidatury po zveřejnění informací o jeho publikování v tzv. predátorských časopisech.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová uvedla, že předsednictvo strany nominovalo Marka Ženíška na post ministra naprosto drtivou většinou. „Marek je zkušeným politikem s jasnými názory a vizí pro budoucí směřování resortu. Jeho hlavní prioritou bude navýšení rozpočtu na výzkum, vývoj a inovace pro období 2025+,“ napsala na sociální síti s tím, že o finální nominaci rozhodne výkonný výbor TOP 09.

 

 

Na sociálních sítích si už z TOP 09 dělají srandu.

„Ženíšek, který ještě včera nevěděl, že bude ministr, má podle Markéty JASNOU VIZI!“ napsal pobaveně politik Matěj Gregor, který kandiduje v letošních volbách do Evropského parlamentu za Svobodné.

„Škoda. Dominik Feri z vězení by byl lepší volba. Ten ty sociální sítě fakt uměl,“ vtipkoval Thomas Heinl v narážce na bývalého poslance TOP 09, který je zavřen za znásilnění, některá videa ohledně jeho komunikace s ženami kolovala po sítích.

„Žádnou vizi pro budoucí směřování resortu nemá, protože se vědě či inovacím nikdy nevěnoval,“ uvedl k nominaci Ženíška na ministra režisér a publicista Martin Marek.

Mnohokrát bylo uživateli připomínáno, že Ženíšek se Feriho v kauze zastával, že je to „frajer“. „Dominiku Ferimu jsem napsal, že je frajer. Tohle je dospělá a vyzrálá reakce. Učebnicová politická kultura. Klobouk dolů, držím palce a věřím, že se do Sněmovny jednou vrátí!“ napsal tehdy Ženíšek na Twitter, když Feri rezignoval a odstoupil z kandidátky do voleb. „Myslí si pan Ženíšek pořád, že je Dominik Feri frajer?“ zajímal se například Aleš Čermák.

Podle Miroslava Parvoniče jde o konec TOP 09 v přímém přenosu. „A jak že dlouho se pan Ženíšek věnuje vědě? Počítá se to na minuty, hodiny nebo dny?“ rýpl si.

„Ženíšek je respektovaný politik asi tak stejně, jako je Tuleja respektovaný vědec. Mimo jiné Dominik Feri fakt jako není frajer,“ vzkázal TOP 09 další diskutér.

Ženíšek byl v letech 2005 až 2009 členem KDU-ČSL. V TOP 09 je od roku 2009, kdy se také stal místopředsedou strany. Řadovým místopředsedou byl do roku 2015, kdy byl na dva roky zvolen prvním místopředsedou strany. V letech 2017 až 2019 byl opět místopředsedou.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ženíšek, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseberan 96 , 08.05.2024 8:12:45
je samolibý ,nechytrý Posseltovo vlezprdelista ! Víc netřeba psát !

|  6 |  0

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…