Takovej je život, stýská si Jandák nad sněmovnou

7.7.2010 6:36 odp.

V dolní komoře parlamentu probíhá boj o předsednické posty ve sněmovních výborech. Podle dosavadních informací, které ale nejsou definitivní, by měla ODS stejně jako ČSSD vést čtyři výbory, TOP 09 tři, VV dva a komunisté jeden.

Takovej je život, stýská si Jandák nad sněmovnou

V tomto výčtu není započítán výbor sněmovny, který podle zákona o jednacím řádu sněmovny vede předsedkyně sněmovny a volební výbor, který organizuje volby členů mediálních rad.

ČSSD a ODS fifty fifty

„O konečném poměru se stále diskutuje. Poměr ODS a ČSSD by měl být stejný, ale nic ještě není uzavřeno," prozradil ParlamentnímListům.cz místopředseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

Takovej je život v demokracii

„Zatím přesně nevím, co opozice, ČSSD, vítězové voleb dostali. Přesně ještě nevíme. Ty poměry nám nevyhovují, ale co se dá dělat. Ale takovej je život. Takovej je život v demokracii, ale s tím se nedá nic dělat. Vítězná strana by podle mě ale měla mít důležité výbory," řekl ParlamentnímListům poslanec ČSSD Jandák.

„Zvonku to tak vyzerá, ale uvidíme, jak to všechno dopadne," reagoval Jandák na dotaz, zdali může potvrdit výše uvedené poměry.

Benda: Poměry jsou pro ČSSD výhodné

Rozdělení sněmovních výborů a komisí podle Lubomíra Zaorálka z ČSSD ukazuje, že vládní koalice chce zmenšit význam sněmovny a marginalizovat opozici.

„Sám jistě vidíte, že ty poměry jsou naopak pro ČSSD výhodné," reagoval Benda na dotaz, zdali koalice sociální demokracii neválcuje.

Ministři nebudou ve sněmovních výborech 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…