Temné skupiny chtějí zničit excelentního ministra Kalouska, říká Richard Háva

26.07.2012 9:01

Zbrojař Richard Háva, který je spojován s ministrem financí Miroslavem Kalouskem, poskytl rozhovor deníku MF DNES. Mluvil v něm o svém vztahu s Miroslavem Kalouskem, o zásluhách firmy Omnipol, ve které dlouhodobě figuruje, i o nákupu letadel CASA, kvůli kterému v poslední době padají dokonce i obvinění.

Temné skupiny chtějí zničit excelentního ministra Kalouska, říká Richard Háva
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Ve sněmovně se schyluje k hlasování o důvěře vládě

Podle něj jde hlavně o Miroslava Kalouska, který je trnem v oku mnoha zlodějům. „Řada lidí ho nemá ráda pro jeho statečnost a chytrost a politickou vyzrálost,“ prohlašuje muž, považovaný za ministrova přítele. „Je to excelentní ministr financí, což se projevilo třeba udržení ratingu A1 a řadou mezinárodních uznání.“ Podle něj řadě lidí není příjemná důslednost ministerstva financí při prošetřování dotací a podivných finančních transakcí. „Ty skupiny, které byly zvyklé na jistotu devadesátých let, že se jim nemůže nic stát, se najednou monumentálně vyděsily.“

Jako příklad uvedl "nějakého pana Hrdličku" (vlivný muž ODS z Prahy 10, označovaný slovem "kmotr" - pozn. red.), který se prý na svatbě nejmenovaného zastupitele Prahy 10 nechal slyšet, že za všechno může Kalousek. Mimo jiné prý řekl, že "dokud tu bude, tak ten perfektní systém fungovat nebude." Proto se prý Háva musí ptát, co za tím všechno je.

 „A já tady koukám na jednání parlamentu, kde vystupuje pan Jarolím, planou mu oči, a má pravděpodobně nějakou nemoc,“ popisuje Háva vášnivého kritika svého spojenectví s Miroslavem Kalouskem. Další z kritiků, Vít Bárta, se prý živí špiclováním a je loutkou kmotrů. „Jsem brutálně v šoku,“ shrnul svůj dojem. Podle něj je neskutečné, že lidé, kteří se vrátili do ČR, zde platí vysoké daně a sociální pojištění, jsou považováni za zločince.

Skupina kolem Richarda Hávy, která v roce 1997 stoupila do firmy Omnipol, podle Hávy nikdy nic nezprivatizovala, ani neměla žádný investiční fond. „Omnipol má veškeré prověrky státu na dovoz i vývoz licencované techniky,“ upozorňuje. Podporuje prý české výrobce radarové techniky, mimo jiné odkoupil od amerických investorů i výrobce legendárního lokátoru Věra.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Obvinění z podvodného vylákání finančních prostředků

16:26 Policie ČR: Obvinění z podvodného vylákání finančních prostředků

Policejní orgán, Národní centrála proti organizovanému zločinu SKPV, minulý pátek zahájil trestní st…