Letouny CASA opět nevyhovují vojenským testům. Omnipol se brání

29.06.2012 19:47

Španělské letouny CASA byly podrobeny vojenským zkouškám. Část systému pasivní obrany testováním opět neprošla. Zprostředkovatelská společnost Omnipol se brání, testy ve Velké Británii prý proběhly v pořádku.

Letouny CASA opět nevyhovují vojenským testům. Omnipol se brání
Foto: hns
Popisek: Letadlo CASA a Parkanová, koláž

"Podle předběžných zpráv, které mám, vykázal systém DAS dílčí nedostatky, nejde však o systémové závady," potvrdil Lidovkám.cz náčelník generálního štábu Petr Pavel. "Nechci předbíhat, počkám si na závěrečnou zprávu, kde bude přesně specifikováno o jaké nedostatky jde a jaký je předpoklad odstranění," říká k tomu, jaké důsledky by tato zpráva mohla mít pro armádu.

Omnipol se ospravedlňuje

Společnost Omnipol, která systém na letadla montovala, se brání. "Při zkouškách ve Velké Británii fungoval systém DAS stoprocentně spolehlivě. Bohužel – a je to z čistě formálních důvodů, které nebudeme specifikovat – se armáda rozhodla systémy ještě nepřevzít. Na tom, že testy v Británii proběhly dobře, to však nic nemění," řekl Lidovkám.cz Jan Svoboda, ředitel projektů společnosti Omnipol.

Ministerstvo obrany teď musí počkat na vyhotovení závěrečné zprávy, která by měla být hotová na začátku příštího týdne. Bez systému pasivní obrany nemůžou letouny do bojových oblastí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…