Tragický Honza Kalousek v rádiu: Hm, Hm, Hm...

05.09.2010 18:32

Jedním ze sedmi lídrů ODS do komunálních voleb v hlavním městě je zpěvák Jan Kalousek. Veřejnost i ostatní politické strany se mu vysmívají, že nemá žádnou kvalifikaci. Místo, aby dokázal opak, prezentuje se přesně tak, jak čekají - tak trochu hloupě.

Tragický Honza Kalousek v rádiu: Hm, Hm, Hm...

Hromadu klišé a nejméně stovku zamyšlených "hm" prezentoval Kalousek v pořadu Pressklub na Frekvenci 1. Moderátor Luboš Xaver Veselý přitom zpěváka/politika šetřil a negriloval ho, jak by si mohl s klidem dovolit. Příležitostí mu k tomu dal Kalousek víc než dost.

Neřekl totiž nic pádného. Jeho program je prý nejlepší, sestavený a odprezentovaný na tiskové konferenci. Chce čistou Prahu bez hlučných a kouřících aut, bez kapsářů, narkomanů a nepoctivých taxikářů. Bohulibé. Jak Veselý ale trefně poznamenal, chybí mu v projevu důležité slovíčko "jak".

"Víte, já bych si kromě seznamu lidí, které jako primátor vyhodím, a kamarádů, které zaměstnám, sepsal také seznam toho, jak konkrétně chci řešit, co se mi nelíbí," zažertoval moderátor, ale Kalousek mu nedokázal adekvátně odpovědět. Hm, hm.

Možná mu poradci, mezi které zařadil Tomia Okamuru a Tomáše Töpfera, měli do rádia sbalit trochu víc konkrétnosti. A trochu lepší lingvistickou vybavenost, jeho neustálé "hm" člověka skoro až rozčilovalo.

Vystudoval jsem mezinárodní vztahy, není mi jedno, kudy chodím,...

Kalouskovu motivaci jít na pražský magistrát znají novináři už skoro nazpaměť. Vystudoval mezinárodní vztahy, je to pro něj výzva, není mu jedno, kudy chodí. Nově přidal, že ho podporují už i kamarádi z šoubyznysu, u kterých by to nečekal, takže ví, že co dělá, je správné.

Naopak nemají ho rádi právě novináři. "Političtí novináři si z mého projevu vždy vyberou ten svůj headline, co potřebují, aby mě mohli zesměšnit," řekl. Nejspíš v případech, kdy to neudělá rovnou sám. Jako třeba právě na Frekvenci 1.

Na kamarádíčky na radnici půjde s knihou

Jak by se vypořádal s korupcí a klientelismem mezi zastupiteli? Auditem. Kdyby byl problém a někdo měl důkaz, okamžitě by to řešil. Jak, ale opět neřekl. Z jeho vyprávění nicméně posluchač nabyl dojmu, že by to určitě bylo jednoduché. Jasně, rychle a jednoduše. A možná i bez "hm".

Sám Kalousek se prý s nikým nekamarádíčkuje. "Řeknu vám to takhle - já nejsem s nikým dohodnutý. Jsem naprosto silný a uvolněný." Doufejme, že mu síla vydrží, i když si myslí, že problémy pražského magistrátu vyřeší chytlavými hesly o čistém městě a historickými knihami o konspiračních teoriích, které si nastudoval, aby věděl, jak na skupinky zastupitelů a podnikatelů, kde ruka ruku myje.

Čtěte:

Pražská ODS připomíná ulici, kde zvrací námořník, parafrázuje politolog

Zpěvák Jan Kalousek se postu primátora nebrání

Zpívající kandidát Kalousek: Kauzy ODS jsou mi šumafuk

Foto: kalousek.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v Pardubicích byl úspěšný v pátrání po vlastnících nemovitostí

22:11 ÚZSVM v Pardubicích byl úspěšný v pátrání po vlastnících nemovitostí

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pardubicích se podařilo vyřešit případ nedostate…