Více než 220 radnic dnes vyvěsilo moravskou vlajku

05.07.2011 12:48 | Zprávy
autor: čtk, mp

Moravskou vlajku vyvěsili i na severu Čech v Libereckém kraji. Některé radnice mají vlajku vyvěšenu celoročně. Akce má především přimět veřejnost k poznávání Moravy.

Více než 220 radnic dnes vyvěsilo moravskou vlajku

Více než 220 radnic dnes v den oslav věrozvěstů a duchovních patronů Moravy svatého Cyrila a Metoděje vyvěsilo moravskou vlajku. Reagovalo tak na výzvu sdružení Moravská národní obec (MNO). Cílem akce je připomenout historii, kulturu a tradice Moravy. Počet radnic, které vlajku vyvěsily, se oproti loňsku ztrojnásobil. ČTK to řekl místopředseda MNO Vladimír Novotný.

Akce se uskutečnila letos podruhé. Počet obcí, které se do ní zapojily, roste. Loni vyvěsilo moravskou vlajku celkem 73 radnic a vedení Jihomoravského kraje. Výzva našla letos svou podporu i v Čechách v obci Jindřichovice pod Smrkem v Libereckém kraji. "O vyvěšení moravské vlajky na zdejší radnici se velkou měrou zasloužila paní Julie Dušková, obyvatelka Jindřichovic a rodačka z Moravy," uvedl Novotný. Podle něj hlasovalo pro osm z devíti zastupitelů. K akci se přidaly letos i Dačice, které leží sice historicky na Moravě, ale patří k Jihočeskému kraji.

Moravský zemský prezident

O radnicích, které schválily svoji účast ve druhém ročníku akce, informuje sdružení na svých internetových stránkách. Na seznamu jsou například Vyškov, Uničov, Mikulov, Litovel, Kyjov, Letovice, Ivančice, Moravské Budějovice, Moravský Krumlov, Kuřim nebo Mikulčice u Hodonína známé svým velkomoravským hradištěm Valy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví spouští nové digitální služby

22:08 Ministerstvo zdravotnictví spouští nové digitální služby

Portál lékaře a pacienta přinese první verzi elektronických žádanek i klíčové informace o pacientech…