Vláda má nakradeno, my jsme na suchu. S Holešovskou výzvou je to zlé

07.02.2012 12:44 | Zprávy

Organizátoři Holešovské výzvy nemají už žádné peníze, nemohou tak dál tisknout své oblíbené letáky vybízející k demisi vlády a ani zajistit ozvučení při svých shromážděních. Je tak celonárodní akce proti vládě naplánovaná na 15. března v ohrožení? Podle zakladatele iniciativy Holešovská výzva Slávka Popelky ne. „Tu akci určitě uskutečníme a přijde tam půl milionu lidí,“ sdělil Popelka sebevědomě ParlamentnímListům.cz.

Vláda má nakradeno, my jsme na suchu. S Holešovskou výzvou je to zlé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Celostátní konference občanských iniciativ, hnutí, sdružení a jednotlivých občanů

Holešovští na zpropagování svých akcí zprovoznili webovou stránku a na ní vyzývají lidi, aby přispěli i malou částkou, jinak hrozí pozastavení tisku letáků i výjezdů ozvučených aut a to vše kvůli nedostatku hotovosti. „Kdo můžete, přispějte i malou částkou,“ zmiňuje sdružení na webu.

O co jde? Holešovská výzva vznikla v hlavách několika lidí, kteří se loni v prosinci sešli v Holešově s tím, že se již odmítají nečinně dívat na vývoj situace v Česku. Jak již ParlamentníListy.cz informovaly, vybízí, aby se občané spojili proti lžím. A stejně jako odbory pak hrozí protesty a stávkami. Zatím s ozvučenými auty objíždějí její organizátoři vesnice a česká města, kde hrají hymnu, píseň Kdož jsú boží bojovníci a oznamují lidem, že Národní rada Holešovské výzvy vyzvala vládu a prezidenta republiky k demisi. Chtějí také zastavit vládní reformy, církevní restituce a žádají uzákonění obecného referenda. Na podporu tohoto požadavku pak svolali ke dni 15. 3. celonárodní manifestaci na pražské Václavské náměstí.

Jenže teď výzvě docházejí peníze a prosí proto obyčejné lidi, aby přispěli aspoň nějakou malou částkou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Společný úspěch tří zoologických zahrad

20:14 Zoo Ostrava: Společný úspěch tří zoologických zahrad

Vzácná mláďata dvou druhů supů, tři zoologické zahrady a jeden společný cíl. Přesně takto by se dala…