Z vedení ODS by mělo odejít více lidí, myslí si Nečas

3.5.2010 1:45 odp.

Volební lídr ODS Petr Nečas míní, že se mu podařilo stranu přesměrovat k důvěryhodnější a serióznější politice. Reagoval tak na Klausovu kritiku. Prezident míní, že by z ODS mělo odejít víc lidí.

Z vedení ODS by mělo odejít více lidí, myslí si Nečas

Petr Nečas reagoval na kritiku Václava Klause v pondělní debatě se zástupci Americké obchodní komory. Klaus dříve prohlásil, že po nástupu Nečase k "žádnému znovunastartování" ODS nedošlo.

Volební lídr ODS je přesvědčen, že spolustraníkům dal větší chuť jít do voleb. Nečas tak v debatě se zástupci Americké obchodní komory v ČR reagoval na kritiku prezidenta Václava Klause, podle nějž ani po nástupu Nečase nedošlo k novému nastartování ve straně.

"Stalo se jednoznačné přesměrování ODS k politice, která má být serióznější a důvěryhodnější, a projevilo se to i v personálních změnách," řekl Nečas.

Zopakoval, že si Klause velmi váží. Věří ale prý, že by ho racionálními argumenty přesvědčil, že s ODS je to trochu jinak, než si myslí. "Nálada se pozitivně změnila ve prospěch ODS," zdůraznil současný místopředseda ODS, který vede stranu do voleb místo Mirka Topolánka, jenž je i nadále předsedou ODS.

Nečas v debatě s podnikateli nicméně přiznal, že stažení Mirka Topolánka z čela strany k nápravě její reputace nestačí. S Klausem prý souhlasí v tom, že z vedení by mělo odejít více lidí.

Ztratili jsme důvěryhodnost, ale napravíme to

Prezident v rozhovoru pro týdeník Euro uvedl, že ODS by se měla zbavit nejméně dvou osob. "Já bych ten seznam rozšířil," poznamenal k tomu Nečas. Zdůraznil ale, že politická strana musí dodržovat svá vnitřní pravidla. Nemůže se prý chovat jako autokrat a sesazovat funkcionáře, které si spolustraníci vybrali.   

"Nejsme spolek andělů. Udělali jsme obrovské chyby a mnozí ztratili důvěryhodnost," řekl Nečas. K tomu, aby stranu změnil a zlepšil její image, ale prý potřebuje silný mandát od voličů i kongresu ODS. "Mám-li dělat změny, musím být předsedou ODS," řekl.

V posledních týdnech média spekulovala i o odvolání šéfa pražské ODS Pavla Béma a místopředsedy Ivana Langera. Oba však své pozice na kandidátkách do sněmovny na výkonné radě obhájili.

Čtěte také:
ODS si odchodem Topolánka moc nepomohla, řekl Klaus

Foto:Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mab, čtk

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…