„Ty id*ote, to nikam neposílej, to je důkaz!“ Co se dělo na silvestra v Hradci Králové, se nemělo dostat ven. My to bohužel porušíme

03.01.2021 4:50

Východočeské město na soutoku Labe a Orlice je poklidné místo pro život. Hradec Králové není spjatý s politickými skandály, místní obvykle řeší to své, o práci tam nikdy nouze nebyla a stránky černé kroniky Hradečáci také nezaplňují. Jenomže naší redakci se ozval provozovatel restauračního zařízení, který nám poskytl svědectví o dění během posledního dne loňského roku. Zdráhalo se nám tomu uvěřit, dokud jsme nezískali fotografie i tvrzení jednoho z místních příslušníků policie.

„Ty id*ote, to nikam neposílej, to je důkaz!“ Co se dělo na silvestra v Hradci Králové, se nemělo dostat ven. My to bohužel porušíme
Foto: archiv čtenáře, repro tan
Popisek: Silvetr v Hradci Králové, konkrétně v Bufetu U vlka

Anketa

Líbí se vám současné české filmy?

4%
82%
hlasovalo: 13313 lidí
Příběh by šel zestručnit a interpretovat vlastně jen třemi slovy: porušení všech nařízení.

Česká republika se nachází v kritické fázi pandemie, kdy resort zdravotnictví dennodenně hlásí abnormálně vysoké počty nakažených. Ty samozřejmě přinesou stovky a stovky často zcela zbytečných úmrtí. Kabinet Andreje Babiše stejně jako zástupci samosprávy nabádají občany k obezřetnosti a prosí, aby pokud možno zůstali doma. Okolní státy jsou na tom v rámci opatření ještě hůř. Například v Polsku na veřejnosti se nesmí v těsném kontaktu pohybovat více než dvě osoby, a to s výjimkou rodin. Osoby do 18 let mohou vycházet jen v doprovodu dospělých. Podobně razantní befel chystá také Slovensko. A co Česká republika, která je na tom v mnoha parametrech až děsivě špatně? Posuďte sami.

„Nechci vůbec udávat a ani nechci být za hnidopicha, ale na stranu druhou není možné, aby všem procházelo co ostatním ne, aby si lidé dělali, co chtějí, když drtivá většina podnikatelů šetří, kde může, a často ani to nestačí,“ sdělil v úvodu svého textu pan S., který je provozovatelem zařízení v Hradci Králové. „Mám zavřeno, neprodávám ani přes okénko, nevyplatí se mi to vzhledem k energiím a personálu. Proč vám píšu, je celkem prozaické. Stavovaly se u mě dcery z Prahy na poslední den, na silvestra. A starší dcera mi volala, co se děje, že se šly projít do místních lesů a tam u lanového centra, kousek od lesního hřbitova, prý normálně funguje hospoda, sedí tam stovky slavících lidí, kupují si piva!“ doplnil náš zdroj, s nímž jsme hovořili v sobotu odpoledne.

Jelikož mu prý bylo jasné, kde se místo nachází, vyrazil tam, aby se sám přesvědčil.

Anketa

Která pohádka si zaslouží zamknout do trezoru a nevysílat?

hlasovalo: 10935 lidí
„Jistě, došel jsem až za dcerami, byly u bufetu U vlka, který patří jednomu pánovi, kterého tady každý v oboru bohužel zná, to ostatní je Lesů ČR. Obsluha fungovala, čepovalo se ve velkém, všude seděli lidé, roušky neměl nikdo. Dokonce jeli kolem městský policajti, co myslíte, že u takto flagrantního porušení udělali? Nic, projeli a ani se nezastavili! Vedle mě stál kluk, v jedné ruce svařák, v druhé pivo, oboje si koupil a fotil se, jeho parťák mu nadával, že je debil a idiot, ať to nikde nevystavuje, že se to nesmí, a ještě dostanou pokutu! To jsem vám chtěl napsat, abyste věděli, jak to tady vypadalo, že to všem orgánům bylo jedno, protože to musely vědět!“ uzavřel se zřetelně unaveným hlasem.

ParlamentníListy.cz proto oslovily hradeckou policii. Ta konkrétní hlášení o provozu zmíněného bufetu neměla. Samotní zástupci výčepu uvedli, že pokud šel někdo náhodou kolem, mohl si „zakoupit langoše, kýtu na grilu, klobásu. Nealko punč a svařák.“ Podle všech oficiálních výpovědí bylo místo de facto klidné a nic se nedělo.

Jenomže nám se podařilo získat fotografii, která ukazuje úplně jiný obraz.

Nepřehlédnutelná masa lidí sedí nebo postává u zmíněného výčepu, pije alkohol, neřeší ani rozestupy, ani roušky. Obličejovou ochranu jsme nenašli v podstatě u jediného člověka...

Jedna velká rodina se sešla, aby popila pivo z kelímku

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Za chvíli umře. Děti jsou mu jedno." Očkování dětí: Zvedla se bouře, silná slova

12:33 ,,Za chvíli umře. Děti jsou mu jedno." Očkování dětí: Zvedla se bouře, silná slova

O potřebnosti očkování i nejmenších dětí už by raději neměl promlouvat profesor Václav Hořejší z Úst…