Kybernetické operační centrum bude sloužit i krajským příspěvkovým organizacím

01.10.2016 22:30 | Zprávy

Vznik Kybernetického operačního centra vzala na vědomí krajská rada na svém dnešním (30. září 2016) jednání ve Hnanicích. Radní současně schválili Bezpečnostní politiku Jihomoravského kraje.

 Kybernetické operační centrum bude sloužit i krajským příspěvkovým organizacím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

 Kybernetické operační centrum, které se nachází v budově sídla kraje, má na starost ochranu dat krajského úřadu a jeho příspěvkových organizací.  „V budoucnu plánujeme připojovat příspěvkové organizace – postupně, podle jejich připravenosti. Připojováním příspěvkových organizací kraje bude zajištěno zvyšování kybernetické bezpečnosti v organizacích zřizovaných Jihomoravským krajem. Kyberprostor je místem, kde dochází k řadě útoků. Kraj a organizace, které zřizujeme, vlastní řadu citlivých dat,  jsme například zřizovateli nemocnic či škol – to jsou věci, které je potřeba chránit.  Budeme se snažit, abychom zamezili co největšímu počtu kybernetických incidentů, a v případě, že se objeví, tak je budeme okamžitě řešit. Do centra jsme investovali zhruba sedm milionů korun a bude sloužit jak samotnému krajskému úřadu, tak dalším organizacím, nabídneme tuto možnost i ostatním veřejným nemocnicím či městům a obcím v kraji“ řekl hejtman Michal Hašek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jan Kuchař byl položen dotaz

Proč neodejdete z vlády?

Nechápu to. Vždyť i když vy za ODS stojíte, ona se vás snaží evidentně do celé kauzy namočit, abyste se potopili s ní. A vy si to necháte líbit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: