AOPK ČR: Oprava škod v Domě přírody Moravského krasu po loňské povodni je v závěrečné fázi

20.04.2025 16:14 | Tisková zpráva

Loňská blesková povodeň v oblasti Vilémovic v Moravském krasu zničila asfaltovou komunikaci v Suchém žlebu a vyplavila Dům přírody Moravského krasu.

AOPK ČR: Oprava škod v Domě přírody Moravského krasu po loňské povodni je v závěrečné fázi
Foto: red
Popisek: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

Způsobila tam škody ve výši zhruba 7 milionů korun. Většinu se již podařilo sanovat, stále ale není dokončena oprava expozice o Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Proto se v Domě přírody vybírá jen dobrovolné vstupné. Vzdělávací programy a exkurze probíhají zcela normálně.

Opravu přístupových cest, okolí Domu přírody a dětské herny se podařilo dokončit již na podzim. Největší problémy ovšem způsobila voda zateklá pod podlahy. Vysoušení objektu probíhalo několik měsíců, a ačkoliv se zpočátku zdálo, že škody nebudou veliké, elektroinstalace a audioviziuální technika začaly postupně vypovídat službu. Jednání s pojišťovnou o náhradách škod probíhá operativně. Koncem dubna by měl být uzavřeno výběrové řízení na obnovu AV techniky. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cena Správy jeskyní ČR ocení osobnosti. Navrhněte kandidáty

22:03 Cena Správy jeskyní ČR ocení osobnosti. Navrhněte kandidáty

Osobnosti v oblasti výzkumu, ochrany a zpřístupňování jeskyní a krasového podzemí vyzdvihne Cena Spr…