„Někteří vidí v našich snahách na obnovu mokřadu jen jakýsi dobrý rozmar chránit žáby, ale takový mokřad má mnohem větší význam. Udržení těchto míst, která jsou schopna zadržet vodu, může mít zásadní význam pro celkové mikroklima a zdravý vodní režim celé krajiny. Pestrá krajina je prostě odolnější vůči extrémním výkyvům počasí,“ upozorňuje František Pelc, ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
Od roku 2014 bylo schváleno pro posilování přirozených funkcí krajiny 264 rozsáhlejších projektů za více než 2,6 mld. korun a 1500 drobnějších akcí za sto milionů. Zdrojem financí je v prvním případě evropský Operační program Životní prostředí, v druhém národní krajinotvorné programy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024
Zpráva o udržitelném rozvoji České pošty za rok 2024 přináší informace o našem přístupu k životnímu …
- 19:44 SFŽP: O hrdinech zelené energie i spravedlivé transformaci
- 16:47 Ústavní soud: K právním okolnostem aktivního ukončení života
- 13:43 Nadace ČEZ: Osvětlení přechodu zvýší bezpečnost chodců v Lázních Bohdaneč
- 10:46 DPP: Stanice metra Libuš na trase D dostala výtvarnou podobu
- 7:33 Lesy ČR: Vodní nádrž Dachova u Hořic obnovena