AOPK ČR: Šustrovu cestu doplnily nové stromy z Programu péče o krajinu

09.11.2020 7:34

Šustrova cesta je historickou spojnicí mezi lokalitami Krásný Studenec a Horní Oldřichov na Děčínsku. Její neodmyslitelnou součástí jsou nejen historické památky a krásné výhledy na Děčín s přilehlým okolím, ale zejména její doprovodné stromořadí, které kromě krajinářské hodnoty poskytuje také domov řadě živočichů.

AOPK ČR: Šustrovu cestu doplnily nové stromy z Programu péče o krajinu
Foto: red
Popisek: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR
reklama

Pro obnovu oblíbené vycházkové cesty nechalo v minulých letech Statutární město Děčín zpracovat projekt opravy cesty, jehož součástí byla také obnova stromořadí, která počítala s dosadbou stromů do prázdných míst. Opravu cesty a stávajících „Božích muk“ se již městu podařilo zrealizovat. Pro plánovanou výsadbu stromů se rozhodlo, tak jako jiné obce v CHKO, využít spolupráce s Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky.

Kromě spolupracujících organizací chtělo město do projektu obnovy cesty zapojit také veřejnost, a proto se rozhodlo nabídnout k adopci vysazované dřeviny. „Adoptivní rodiče“ měli možnost nejen přispět na následnou údržbu dřevin v roce 2021, ale v případě zájmu jim byla nabídnuta také přítomnost při výsadbě.

Z prostředků Programu péče o krajinu Ministerstva životního prostředí proběhla výsadba 19 ks alejových stromů, v zastoupení javor klen a dub letní, a 19 ks vysokokmenů ovocných stromů, v zastoupení jabloně - odrůda ´Sudetská Reneta´ a třešně - odrůdy ´Granát´ ´Karešova´. Věříme, že společnými silami se nám podaří doprovodnou alej Šustrovy cesty zachovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM převedl v roce 2020 na účet pro odškodnění obětí trestných činů rekordních 166 milionů korun

22:30 ÚZSVM převedl v roce 2020 na účet pro odškodnění obětí trestných činů rekordních 166 milionů korun

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odvedl v roce 2020 na zvláštní účet Ministe…