ASEKOL: Pražané se pokusí o vytvoření rekordu ve sběru starých počítačů

25.03.2014 9:40

Podpořit dobrou věc, zbavit se starých nepoužívaných počítačů a ještě pomoci své městské části vyhrát věcné ceny pro nemocnice či dětské domovy. To vše mohou Pražané učinit v rámci sběrové soutěže „Praha plná počítačů“, kterou pořádá nezisková organizace ASEKOL ve spolupráci s Hlavním městem Prahou.

ASEKOL: Pražané se pokusí o vytvoření rekordu ve sběru starých počítačů
Foto: asekol.cz
Popisek: ASEKOL - logo

Sběr starých počítačů bude probíhat ve dnech 1. – 3. dubna 2014, do soutěže se mohou zapojit všechny městské části a také organizace zřízené Hlavním městem Prahou. Občané všech městských částí mohou v tyto dny odevzdávat ve sběrných dvorech po celé Praze své staré počítače i notebooky v jakémkoliv počtu. Výsledek bude zapsán agenturou Dobrý den do České knihy rekordů. Vysloužilé přístroje společnost ASEKOL předá k recyklaci.

„Touto soutěží chceme především upozornit Pražany na smysl a důležitost recyklace elektrospotřebičů a zviditelnit sběrnou síť elektrozařízení, která je v Praze na velmi vysoké úrovni,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Nouza.

Dle údajů společnosti ASEKOL se v českých domácnostech nachází 500 tisíc nepoužívaných počítačů či notebooků. „Jedná se o vysoké číslo, chceme veřejnost motivovat, aby se lidé starých přístrojů ekologicky zbavili. Proto jsme s ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy vyhlásili soutěž Praha plná počítačů aneb Pokus o vytvoření rekordu sběru vysloužilých počítačů na území Prahy,“ vysvětluje Kristina Mikulová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Po skončení soutěže bude 7. dubna 2014 v 11.00 hodin v Brožíkově sále Staroměstské radnice slavnostně vyhlášena nejúspěšnější městská část a zveřejněno množství vybraných počítačů za každou městskou část i celkově. Vítěz získá od společnosti ASEKOL ceny v podobě tabletů, mobilních telefonů apod. Tyto věcné ceny pak může využít dle svého uvážení. Například MČ Praha 4 by případnou výhru využila pro "DOMOV NA PŮL CESTY MAJÁK", který usnadňuje začátek samostatného života sociálně znevýhodněným mladým lidem, jež opouštějí zařízení náhradní výchovné péče.

Rozdělení městských částí na sběrné dvory hl. m. Prahy

Akce bude na všech sběrných dvorech hl. m. Prahy zahájena dne 1. 4. 2014 v 9:00 hodin a ukončena dne 3. 4. 2014 v 15:00 hodin.
Více informací je k dispozici na http://envis.praha-mesto.cz nebo www.asekol.cz.

ASEKOL s.r.o., je nezisková společnost, která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Na základě zápisu vedeného u Ministerstva životního prostředí ČR zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení v oblastech výpočetní, telekomunikační a kancelářské techniky, spotřební elektroniky, nástrojů, hraček a vybavení pro volný čas a sport, přístroje pro monitorování a kontrolu a výdejní automaty (tj. skupiny 3, 4, 6, 7 8, 9 a 10). ASEKOL má uzavřeny smlouvy o zřízení míst zpětného odběru s více než 4 250 městy a obcemi a 2 600  opravnami a prodejnami elektro. Další tisíce sběrných míst vznikly díky vývoji a instalaci různých druhů kontejnerů na drobná elektrozařízení. Provozovaných více než 15 000 sběrných míst zajišťuje společnosti ASEKOL nejhustší sběrnou síť vysloužilých elektrozařízení ze všech kolektivních systémů v ČR i v Evropě. V roce 2013 vybral ASEKOL od každého občana ČR průměrně 1,49 kg elektroodpadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vojáci 12. strážní roty se v mezinárodní konkurenci opět neztratili

22:02 Armáda ČR: Vojáci 12. strážní roty se v mezinárodní konkurenci opět neztratili

Vzhledem k plněným úkolům na základně Bagram se mohlo jen několik vojáků 12. strážní roty zúčastnit …