AZ SMART: Zahraniční studenty táhne do Česka levné vzdělání

01.08.2013 20:09

Několik desítek studentů z jiných zemí nalezlo útočiště v Česku. Velká poptávka je proto i o studium v cizích jazycích. Ačkoli to pro školy není zatím primární zdroj příjmu, je určitě zajímavý a do budoucna se očekává, že poptávka poroste. Podle vyjádření AZ smart, českého centra pro pomaturitní a specializované vzdělávání k nám lákají studenty ze zahraničí poměrně nízké ceny za studium s kvalitou, která se vyrovná jejich školám. Studenti k nám jezdí i za výukou cizích jazyků a připravit se na další vzdělání.

AZ SMART: Zahraniční studenty táhne do Česka levné vzdělání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Přestože z dat vysokých škol nevyplývá národnost zahraničních studentů, většina je jich z východu. Studentům se snaží mnoho ze škol vyhovět alespoň v jednom oboru v cizím jazyce, nejčastěji jde o angličtinu, v menší míře pak francouzštinu či němčinu či ruštinu. Ze zákona jsou cizojazyčné programy zpoplatněné a studium se může pohybovat v desítkách tisíc korun za akademický rok, některé z prestižních oborů jsou však i ve výši stovek tisíc.

„Pro studenty ze zahraničí, například z východu, je Česko zastávka na cestě na Západ, kde jsou ceny studia někde jinde. Logicky jim vychází naše země výhodně v poměru ceny a kvality. Mezi studenty jsou i tací, kteří přiznají, že by si studium u nich dovolit nemohly a tak volí i dočasný přesun třeba k nám,“ říká Ing. Martin Vaněk, MBA, ředitel centra AZ SMART, o kterém se lze více dozvědět na http://www.az-smart.cz/.

Ačkoli se poplatky za studium blíží v některých případech západním školám, pořád jsou i obory s polovičními cenami. Důraz na cenu je znát. Rozhoduje i schopnost rychlé reakce na požadavky studentů a odpovědi na spleť dotazů poradcem.

Přestože zatím zisk z cizojazyčných oborů tvoří jen pár procent u veřejných škol. Některé jsou na výuku v cizím jazyce specializované. Očekává se i nárůst počtu studentů do budoucna, proto se zahraničním studentům většina škol věnuje stále s větší péčí, zavádí nové programy a zavadí propagační akce.

Kupříkladu vzdělávací centrum AZ smart od svého počátku nabízí jazykové kurzy pro veřejnost, individuální výuka a doučování, přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na vysoké školy či intenzivní jednoleté denní pomaturitní studium, koncepci takzvaných nultých ročníků VŠ – studium práva a historie, psychologie a společenských věd, studium na lékařské a přírodovědné obory, ekonomie a managementu ve výši školného, které je méně než 20 tisíc korun za akademický rok. Láká i prestižní studium BBA a MBA.

Jednoleté denní pomaturitní studium je celoroční intenzivní a komplexní přípravné studium, jež zajistí kvalitní přípravu studentů na nejžádanější obory VŠ, a to právo a historie státu, psychologie a základy společenských věd, ekonomie a management a příprava na lékařské fakulty. Zvláštní kategorii tvoří denní pomaturitní studium anglického jazyka s možností přípravy na certifikaci FCE, KET, PET a CAE. Využívají toho i zahraniční studenti. Výuka je vedena týmem zkušených pedagogů, kteří působí na tuzemských i zahraničních vysokých školách (UK, VŠE, Y/N, VŠFS, v Akademii věd ČR, apod.)
„Skupinky se skládají z menšího počtu studentů. Studenti mají možnost bezplatných konzultací, při kterých se mohou se svým lektorem poradit o konkrétních problémech, Každý lektor má bohaté zkušenosti s přípravou na vysokoškolské vzdělání, o které se se svými studenty rád podělí,“ vysvětluje důvody zájmu studentů Ing. Martin Vaněk, MBA, ředitel centra AZ SMART.

O vzdělávacích centrech AZ SMART

Vzdělávací centrum AZ SMART s.r.o. bylo založeno v roce 1998, od roku 2001 následně funguje pod právní formou typu s.r.o. Nyní působí na třech místech republiky – v Praze, Brně a Ostravě, vždy v centrální části metropolí. Dnes se AZ smart pyšní jako jedno z mála center až s 93% úspěšností při přijetí jeho studentů na vysoké školy.

Od počátku vyvíjela agentura svou činnost v několika stěžejních oblastech – jazykové kurzy pro veřejnost, individuální výuka a doučování, přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na vysoké školy - právnické, pedagogické a filozofické fakulty, dále na ekonomické směry, jako VŠE, Českou zemědělskou univerzitu, VŠB ad., a v neposlední řadě vzdělávací a sportovní pobyty dětí a mládeže.

Vzdělávací centra AZ SMART poskytují svým klientům kompletní vzdělávací a jazykové služby vysoké kvality. To je jeden z důvodů, proč vedle svých aktivit věnuje AZ SMART značnou část svého potenciálu úzké spolupráci s předními pedagogy a odborníky, kteří působí na tuzemských i zahraničních vysokých školách, jsou autory naučné literatury a posluchačům mají co nabídnout.

Jednoleté denní pomaturitní studium je celoroční intenzivní a komplexní přípravné studium, jež zajistí kvalitní přípravu studentů na nejžádanější obory VŠ, a to právo a historie státu, psychologie a základy společenských věd, ekonomie a management a příprava na lékařské fakulty. Zvláštní kategorii tvoří denní pomaturitní studium anglického jazyka s možností přípravy na certifikaci FCE, KET, PET a CAE. Studium je doplněno o přípravu na národní srovnávací zkoušky - tzv. OSP Scio testy, které tvoří přijímací řízení na některé tuzemské vysoké školy se získáním Závěrečného Certifikátu o absolvování pomaturitního studia angličtiny. Studium je určeno také pro žáky, kteří letos neuspějí u státních maturit, či přijímacích zkoušek na vysněnou vysokou školu.

Výuka probíhá čtyři dny v týdnu v celkovém rozsahu až 400 hodin (u pomaturitního studia angličtiny 5 dnů/týden v rozsahu 680 hodin). Je vedena týmem zkušených pedagogů, kteří působí na tuzemských i zahraničních vysokých školách (UK, VŠE, Y/N, VŠFS, v Akademii věd ČR, apod.) a vedou výuku formou vysokoškolských přednášek, jazykových seminářů, diskuzí, poskytují osobní konzultace a samozřejmostí jsou závěrečné testy či složení zkoušek. Více o vzdělávacích centrech AZ SMART naleznete na stránkách http://www.azsmart.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: V okolí Dukovan budou znít sirény a cvičit vojáci

22:30 ČEZ: V okolí Dukovan budou znít sirény a cvičit vojáci

Nejrozsáhlejší letošní havarijní cvičení začne v pondělí 20. září dopoledne v Jaderné elektrárně Duk…