Absinth z GSD dobývá další nové trhy

13. 5. 2013 10:00

Absinth z prostějovského závodu společnosti GRANETTE& STAROREŽNÁ Distilleries si podmaňuje další zemi. Po úspěších na jihoamerickém kontinentu se českému Absinthu začíná dařit v Turecku.

Absinth z GSD dobývá další nové trhy
Foto: RANETTE& STAROREŽNÁ Distilleries
Popisek: RANETTE& STAROREŽNÁ Distilleries

I když spolupráce mezi společnostmi GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries a tureckou Arag Worldwade Trade začala již před čtyřmi lety, můžeme o vlně zájmu mluvit až nyní. Svědčí o tom množství objednaného absinthu. V březnu do Turecka zamířilo přes deset tisíc lahví zeleného Absinthu Fairy a červeného Absinthu Devil. V zápětí přichází z této turisty vyhledávané destinace další objednávka na obdobné množství, která se z likérky expeduje právě v těchto dnech.

V zemi půlměsíce je alkohol výrazně dražší než v ČR, protože Islám pití alkoholu obecně zapovídá. Přesto je v Turecku alkohol k dostání ve specializovaných prodejnách. Pití je tady spíše projevem luxusu a vyššího postavení. Centrem, kde je nejvíce nabízen a prodáván, jsou tedy letoviska s turisty.

Turkům Absinth z GSD zachutnal! Potvrzuje to i skutečnost, že zástupci tureckého Aragu, jenž dodává nápoje do restaurací, barů, hotelů a supermarketů, plánují s českými výrobci další setkání. Navíc spustili na tento nápoj nové POS kampaně i masivní inzerce v časopisech.

„Úspěch na tomto trhu nás těší, plně zapadá do naší obchodní strategie. Po uchycení se na jihoamerickém kontinentu a v Austrálii míří náš export do dalších končin, aby se výrobky GSD staly co nejznámějšími,“ dodává k úspěšnému tažení světem ředitel společností GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries Pavel  Kadlec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

22:02 Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

Ze stromořadí v Sokolovské ulici v Praze 9 koncem října odstraníme pět akátů, které jsou ve velmi šp…