„Chceme nejen získat data, ale také ukázat, že má smysl, aby lidé i běžné druhy zaznamenávali. Když jsme si zanalyzovali záznamy o výskytu veverky v nálezové databázi ochrany přírody, ukázalo se, že je řada míst, kde žádná data nemáme,“ vysvětluje Karel Chobot z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, ředitel odboru monitoringu biodiverzity.
„Věříme, že právě veverka je druhem, který může k cílenému sledování přírody přitáhnout větší počet lidí. Každý ji pozná, má barevné varianty, žije i ve městech. Chceme oslovit zejména školy a střediska ekologické výchovy,“ dodává Tomáš Růžička, ředitel samostatného odboru vnějších vztahů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

10:17 Plná popelnice? Pražské služby nabízejí snadné řešení s humorem
Černé popelnice občas doslova přetékají. Výsledkem je nepořádek kolem a zbytečné komplikace při svoz…
- 7:23 Úřad vlády: Rozvodová novela posiluje ochranu ohrožených dětí
- 22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
- 19:15 DIAMO: Příprava Strategického podnikatelského parku Lazy
- 16:08 HZS: Čeští hasiči v Texasu hlásí první nálezy
- 13:21 Pražská strojírna dál dodává výhybky do Melbourne v Austrálii