Agrární komora: Výměra honiteb by se neměla snižovat

20.11.2016 9:36

Agrární komora ČR s drobnými výhradami akceptuje návrh novely zákona, ale trvá na tom, aby byla Ministerstvem zemědělství, potažmo ministrem zemědělství, dodržena deklarována podmínka, a to stažení návrhu novely z legislativního procesu, pokud by v průběhu projednávání mělo dojít k prolomení výměry 500 ha, jako minimální hranice pro uznání honiteb.

Agrární komora: Výměra honiteb by se neměla snižovat
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Les, ilustrační foto
reklama

Agrární komora ČR v tomto ohledu, podobně jako Mze, nesouhlasí s tím, aby byly nově vytvářeny honitby menší než 500 ha. V důsledku tvorby těchto nových honiteb by zcela jednoznačně hrozila paralyzace mysliveckého hospodaření v honitbách, snížení odlovu zvěře a tím pádem i možné zvýšení škod způsobených zejména spárkatou zvěří.  

Již na začátku projednávání novely zákona č. 449/2001 Sb., o myslivosti, ve znění pozdějších předpisů, Agrární komora České republiky po jejím zevrubném prostudování vznesla celou řadu zásadních i doporučujících připomínek, obdobně jako další oslovené resorty a další nevládní organizace. Dohromady se na ministerstvu sešlo více než 360 stran připomínek.   

Po vypořádání připomínek, které proběhlo dne 15. září tohoto roku v Brandýse nad Labem,  bylo více než 60 % zásadních připomínek vznesených Agrární komorou ČR akceptováno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum: Čeští vědci popsali nový rod žáby z Konga

12:49 Národní muzeum: Čeští vědci popsali nový rod žáby z Konga

Tým Václava Gvoždíka objevil a popsal nový rod rákosničkovité žáby žijící v pralesích středního Kong…