Akademie věd: V pondělí začíná tradiční festival Týden mozku

10. 3. 2019 10:40

Zajímá vás, jak se mění lidský mozek krátce po narození? Jak trénovat paměť a pozornost nebo jak se zbavit panického strachu z pavouků? Přijďte se podívat na Týden mozku, vědecký festival, který se koná od 11. do 17. března 2019 v hlavní budově Akademie věd ČR na Národní třídě. Na některé z přednášek a workshopů je nutné se přihlásit, vstup na akci je zdarma. Víkendový program je uzpůsoben rodinám s dětmi.

Akademie věd: V pondělí začíná tradiční festival Týden mozku
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR

Návštěvníci se mohou těšit například na přednášku psychiatra Cyrila Höschla z Národního ústavu duševního zdraví věnovanou stresu a syndromu vyhoření. Zakladatel festivalu Josef Syka z Ústavu experimentální medicíny AV ČR pohovoří o poruchách sluchu a sluchových neuroprotézách a Hana Broulíková, která na ministerstvu zdravotnictví koordinuje vznik národního akčního plánu pro Alzheimerovu nemoc, se bude věnovat této chorobě. Volnou kapacitu přednáškových místností si můžete zkontrolovat a svou účast zajistit na webových stránkách festivalu ZDE.

Pokud budou přednášky vašich favoritů již obsazené, nezoufejte. Všechny nahráváme a jsou vám pak k dispozici na webových stránkách festivalu, a to i několik let nazpět.

Festival se neomezuje jen na přednášky, naopak je plný interaktivní zábavy, a to zejména o víkendu. Navštívit budete moct například „Mozkohernu“ Evy Fruhwirtové, která pracuje s hrou Mindball, nebo elektrodílnu The Cave, kde si můžete vyzkoušet speciální elektro-hlavolamy. Spoustu hlavolamů, hádanek a exponátů přiveze také moderní science centrum iQLANDIA.

Zajímavou výzvou jistě bude workshop Trénink paměti nazvaný Co se necvičí, to zakrní, vedený konzultantkou společnosti Green Doors Kateřinou Cabishovou. A co takhle přesunout se v čase nebo prostoru a přitom zůstat stále v budově Akademie věd? Zkusit to můžete s pomocí virtuální reality v rámci jednoho z doprovodných programů.

Festival Týden mozku se letos uskuteční už po jednadvacáté. Cyklus přednášek o nejnovějších objevech a trendech ve výzkumu mozku a neurovědách je součástí celosvětové kampaně Brain Awareness Week (BAW).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

22:36 SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

V rámci letošního třetího ročníku vzdělávacího projektu „Máme rádi zvířata“ navštívili v průběhu zář…