Akademie věd i letos podpořila soutěž ekologických projektů E.ON Energy Globe

15.10.2019 16:09 | Zprávy

Nejlepším ekologickým projektem a absolutním vítězem 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se stal projekt Nesnězeno.cz zachraňující jídlo z českých restaurací. Cenu vítězům předala předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, jejíž domovská instituce prestižní soutěž odborně garantuje. Český formát světové ekologické soutěže oceňuje nejlepší projekty, které usilují o ochranu přírody a úsporu energií.

Akademie věd i letos podpořila soutěž ekologických projektů E.ON Energy Globe
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR

„Ekologie je věda multidisciplinární. V porotě, která hodnotila jednotlivé projekty, tudíž byli odborníci z různých ústavů Akademie věd ČR i dalších institucí. A vítěze vybírali velmi dobře, byť neměli jednoduchou úlohu, protože vynikajících projektů se v soutěži sešlo mnoho,“ uvedla při ceremoniálu Eva Zažímalová.

Do letošního ročníku se přihlásilo 273 projektů, z nichž 10 vybrala porota do finálního hlasování veřejnosti. V pěti soutěžních kategoriích – Obec, Firma, Produkt, Vzdělávání a Stavba – proti sobě stály vždy dva nominované projekty. „O vítězích jednotlivých kategorií rozhodovala veřejnost prostřednictvím online hlasování. Projekt Nesnězeno.cz zvítězil také v nově zavedené kategorii Produkt, když získal téměř šest tisíc hlasů,“ vysvětila Vladimíra Glaserová ze společnosti E.ON.

Nesnězeno.cz: 17 tisíc porcí jídla zachráněno

Autoři projektu Nesnězeno.cz si dali za cíl omezit plýtvání jídlem v restauracích, bistrech a kavárnách. Pomocí mobilní aplikace si mohou lidé velmi jednoduše vybrat a objednat za zvýhodněnou cenu jídlo, které se daný den nepodařilo prodat. Více než 50 tisíc uživatelů aplikace si může vybírat z nabídky 270 provozoven z celé České republiky. Od startu projektu se podařilo zachránit více než 17 tisíc porcí jídla. „Máme radost, kolik lidí nás podporuje a zachraňuje jídlo před vyhozením do koše. Získaných ocenění si vážíme a jsou pro nás motivací do další práce,“ uvedla spoluzakladatelka projektu Michaela Gregorová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

JCCR: Jižní Čechy startují cyklosezonu 2025, ráj pro aktivní sportovce i rodiny s dětmi

22:08 JCCR: Jižní Čechy startují cyklosezonu 2025, ráj pro aktivní sportovce i rodiny s dětmi

Rekordně teplý nástup jara už dost možná řadu cyklistů nalákal na servis po zimě a první vyjížďky. O…