Albánie nabízí turistům divokou přírodu, památky i dovolenou u moře

03.01.2019 15:01

Hledáte málo probádanou destinaci pro letní dovolenou? Rádi byste si užili teplého počasí a čistého moře bez návalu turistů? Pak vyzkoušejte Albánii. Destinaci, které byla dlouhá léta opomíjena, nyní se ale naplno otevírá turistům.

Albánie nabízí turistům divokou přírodu, památky i dovolenou u moře
Foto: cestolino.cz
Popisek: Albánie

Ačkoliv Albánie patří k nejchudším evropským státům, má turistům co nabídnout. Země oplývá panenskou přírodou, starobylými památkami i nekonečnými plážemi. Dlouhou dobu patřila Albánská republika k vyhledávaným místům individuálních cestovatelů a dobrodruhů. Dnes v zemi postupně vzkvétá turistických ruch, buduje se infrastruktura a staví hotely. Důkazem je stále se rozšiřující nabídka letních zájezdů a rostoucí zájem o dovolenou v Albánii.

Po stopách historických kultur

Albánie má bohaté historické kořeny. Historický vývoj území ovlivnilo Starověké Řecko, Byzantská i Osmanská říše. Mnohé památky se dochovaly dodnes. V zemi naleznete středověké zříceniny, osmanské památky i významná archeologická naleziště. Za návštěvu například stojí města Butrint, Gjirokastër a Berat, která jsou na seznamu světového dědictví UNESCO.

Za odpočinkem do plážových rezortů

Vysoký turistický potenciál má přes čtyři sta kilometrů dlouhé pobřeží, které od severu na jih lemuje západní hranici země. K nejvýznamnějším lokalitám patří riviéra mezi městy Sarandou a Vlorou. Riviéru omývá Jónské moře. Další turisticky významnou lokalitou je okolí města Drač, které leží nedaleko hlavního města Tirany. Pobřeží okolo Drače naopak smáčí Jaderské moře. Jelikož turistický ruch v Albánii prochází rozvojem, pak si před výběrem ubytování raději přečtěte recenze hotelů, ať předejdete zklamání.

Poznávání přírodních rezervací a horských hřebenů

Pokud máte rádi přírodu a horskou turistiku, pak si i vy přijdete na své. Albánie totiž nabízí mnoho chráněných rezervací. V rezervacích i mimo ně naleznete vysoké hory, křišťálově čistá jezera, vodopády a především panenskou přírodu se vzácnými živočichy a rostlinami. Zkušeným turistům by neměla uniknout návštěva nejvyššího pohoří Korab. Z národních parků vybíráme území Theth, Valbona, Dajti či Karaburun-Sazan a dechberoucí Ochridské jezero.

Více praktických informací, jak po Albánii cestovat, co konkrétně navštívit a čím platit poskytne průvodce po Albánii.

Jak do Albánie pohodlně cestovat?

Do Albánie se nejlépe cestuje letecky v rámci sezónních charterových letů, které jsou tím pravým způsobem, jak poznat tento doposud nepříliš objevený kus jižní Evropy. Na cestu se můžete vydat i automobilem. V tom případě počítejte s minimálně dvěma dny cesty, neboť trasa je dlouhá přes 1 500 km.

Ať už ale budete trávit dovolenou v Albánii u moře, poznáváním památek či horskými výšlapy, nepřestane vás tato země udivovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

22:02 ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

Žalobce se domáhal u Obvodního soudu pro Prahu 2 po Ministerstvu spravedlnosti zaplacení 24 milionů …