Apogeo: Miliardové firmy se sídlem v Praze často reálně podnikají v Brně a dalších moravských městech

28. 8. 2020 13:36

Nejvýznamnější podniky, které dlouhodobě táhnou tuzemskou ekonomiku, mívají obvykle oficiální sídlo v Praze. Důvodem je mimo jiné blízkost ministerstev a dalších centrálních úřadů. „Mnohé z nich ale mají provozovny a pobočky, ve kterých zaměstnávají místní lidi a podnikají, na Moravě, především v její metropoli a blízkém okolí,“ upozorňuje Martin Bortlík, který v Brně vede tým poradenské společnosti Apogeo.

Apogeo: Miliardové firmy se sídlem v Praze často reálně podnikají v Brně a dalších moravských městech
Foto: APOGEO
Popisek: Martin Bortlík
reklama

Dobře ví, o čem mluví: Přišel sem totiž počátkem letošního roku z pozice ředitele Specializovaného finančního úřadu, do jehož agendy spadají firmy s ročním obratem přesahujícím dvě miliardy korun.

„Předchozí pracovní zkušenost mi umožnuje předvídat kroky správce daně,“ shrnuje Bortlík a dodává: „Vždy jsem ostatně razil názor, že každý, kdo provádí jakoukoliv kontrolní činnost, by si to měl vyzkoušet i na druhé straně. Moji rodiče podnikají, respektive podnikali více než 25 let, tak vím, co to obnáší a kolik kontrolních složek nad vámi bdí. Daňové řízení je však stále jedno.“

AZ Tower

Brněnský mrakodrap AZ Tower,  nejvyšší budova v ČR
(foto cs.wikipedie.org)

Martin Bortlík, rodák z Hradce Králové, vystudoval obor Daně a finance na Masarykově Univerzitě. Když si vybíral školu, zvítězila nad pražskou Vysokou školou ekonomickou nejen kvůli své vynikající pověsti v akademických kruzích. „Největší roli pro mne hrála pohodová atmosféra, kterou město vyzařuje,“ svěřuje se.

Na atmosféře se podle jeho slov od studentských let nezměnilo nic, město se ale rozvíjí víc než dynamicky. Příkladem může být jeho nejvyšší budova, AZ Tower, kde tým Apogeo sídlí. Pokud jeho konzultanti mají náhodou mezi prací volnou chvilku, mohou se pokochat výhledem na Špilberk.

Podle Martina Bortlíka se to ale nestává příliš často.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Kontejnery na odpad musí splňovat technické parametry

22:10 ČOI: Kontejnery na odpad musí splňovat technické parametry

Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly kontejnerů na recyklované sklo a pojízdné popelnice. In…