Armáda ČR: Čeští vojáci v Litvě cvičili s technikou v lese i zastavěných oblastech

21.10.2018 17:45

Vojáci aliančního bojového uskupení eFP (enhance Forward Presence) v Litvě, jehož součástí je i česká mechanizovaná rota, se zúčastnili cvičení s názvem BEOWULF. Výcvik probíhal na vojenském cvičišti nedaleko města Pabrade severně od Vilniusu. Hlavním cílem bylo připravit jednotky pro certifikační cvičení IRON WOLF, které bude probíhat v listopadu letošního roku.

Armáda ČR: Čeští vojáci v Litvě cvičili s technikou v lese i zastavěných oblastech
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Do české sestavy se v první části cvičení zařidili také němečtí ženisté s mostním tankem, který byl v rámci scénáře použit k překonání vodního toku. „Integrace jednotek ostatních spojeneckých národů je jasným příkladem interoperability jednotek NATO při působení v Litvě,“ zdůraznil velitel českého kontingentu podplukovník Jiří Líbal.

V rámci výcviku boje v zastavěné oblasti se uskutečnila také střelecká příprava v tzv. „shooting house", při níž se provádějí ostré střelby v místnostech s různě rozestavěnými terči, kdy hodnotitelé a instruktoři mohou sledovat výcvik z horního ochozu. „Vedení ostrých střeleb v budově stejně jako bojová činnost na vozidlech v zastavěné oblasti byly pro vojáky dobrou zkušeností. Mohl by to být jeden ze způsobů, jak zkvalitnit výcvik FIBUA (Fight In Built-Up Areas) a CQB (Close Quarter Battle),“ řekl jeden ze střeleckých instruktorů, který dohlížel na výcvik.

Cvičení potvrdilo schopnost českých vojáků při vedení bojové činnosti s technikou v lese i v zastavěných oblastech. „Cvičení BEOWULF bylo přínosem pro celé bojové uskupení eFP a zvýšilo připravenost na certifikační cvičení IRON WOLF,“ konstatoval při závěrečném vyhodnocení velitel praporu podplukovník René Braun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jednání Sboru hlavních instruktorů HZS ČR pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou

17:39 Jednání Sboru hlavních instruktorů HZS ČR pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou

Ve dnech 7. - 8. 1. 2019 se na Školním a výcvikovém zařízení HZS ČR v Brně uskutečnilo jednání Sboru…