Armáda ČR: Kalendář Vojenského fondu solidarity může díky vám pomáhat

02.12.2018 18:37

V prostorech Písecké brány v Praze 6 se uskutečnil slavnostní křest kalendáře pro rok 2019 Vojenského fondu solidarity. Ten vznikl z vítězných fotografií soutěže, kterou Vojenský fond solidarity vyhlásil před půl rokem a zúčastnili se ho vojáci a zaměstnanci resortu obrany. Kalendář společně pokřtili předsedkyně Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová a generální ředitel českého a slovenského zastoupení firmy Opel Pavel Šilha.

Armáda ČR: Kalendář Vojenského fondu solidarity může díky vám pomáhat
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.
reklama

„Díky tomuto projektu vznikl historicky první kalendář Vojenského fondu solidarity, který fond vydává,“ říká brigádní generálka Lenka Šmerdová a dodává, že díky tomuto kalendáři se zvýší nejen povědomí o existenci Vojenského fondu solidarity, ale hlavně že díky tomuto projektu se zvýší i počet pravidelných přispěvatelů fondu. „Jsem přesvědčená, že kalendář veřejnost osloví a zároveň přinese do fondu další finanční prostředky, které mohou okamžitě pomoci tomu, kdo se ocitne v tíživé situaci,“ doplnila generálka Šmerdová.

Fotografie, které pomáhají všem, kdo pomoc potřebují

Do soutěže a následného pilotního projektu se zapojilo několik desítek vojáků a zaměstnanců resortu, kteří svými fotografiemi představili život a práci vojáků u svých útvarů napříč celou Armádou České republiky.„Sešly se fotografie od vojáků, kteří vedle plnění svých profesních povinností dokázali s velkou přesvědčivostí zaznamenat jak dynamiku vojenské profese, tak i poetiku služby vojenského profesionála,“ doplnila předsedkyně Vojenského fondu solidarity, která zároveň všem těmto vojákům-fotografům poděkovala za jejich účast, a poté dodala: „Po zhlédnutí všech fotografií nemám obavy, že bychom v soutěži a následné výrobě kalendáře nepokračovali.“

První dvě místa obsadili vojáci ze 42. mechanizovaného praporu

Tábor Ocenění za první místo získal rotmistr Zdeněk Koza ze 42. mechanizovaného praporu Tábor, na druhém místě se umístil nadporučík Daniel Píša ze 42. mechanizovaného praporu Tábor a třetí příčku obsadil poručík Mattia Bernardini z 21. základny taktického letectva Čáslav.

„Impulsem pro mě byla výzva v A reportu, kde jsem se o soutěži dověděl,“ říká vítěz soutěže rotmistr Koza. „Fotografie vznikly v rámci kurzu základní přípravy ve Vyškově a jsem rád, že tyto fotografie našly uplatnění a ještě ke všemu pomohou dobré věci.“

Kalendář vznikl díky spolupráci Vojenského fondu solidarity s firmou Opel, který z vybraných vítězných fotografií kalendář vyrobil a věnoval fondu. Zájemci ho mohou získat za dobrovolný příspěvek osobním odběrem na Vojenském fondu solidarity v budově Generálního štábu Armády ČR nebo v rámci distribuce na jednotlivé útvary české armády.

Více informaci o Vojenském fondu solidarity najdete na jeho internetových stránkách (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní galerie bude mít nový depozitární komplex

14:02 Národní galerie bude mít nový depozitární komplex

Národní galerie Praha zná architekta pro nový depozitární areál, který postupně vyroste na pozemcích…