Armáda ČR: Letní libavský speciál, který zpestřilo slaňování kružberské přehrady, vyhráli borci z Jindřichova Hradce

15.07.2018 20:31

Ve dnech 9. až 12. července se uskutečnil další ročník vojenského přírodního víceboje Letní libavský speciál. Soutěž, jejímž organizátorem je 7. mechanizovaná brigáda, je určená tříčlenným hlídkám z útvarů pozemních sil Armády České republiky a je kvalifikací na Summer Survival, mezinárodní mistrovství AČR.

Armáda ČR: Letní libavský speciál, který zpestřilo slaňování kružberské přehrady, vyhráli borci z Jindřichova Hradce
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Letos se jej zúčastnilo celkem 7 týmů ze 4. brigády rychlého nasazení, 7. mechanizované brigády a 13. dělostřeleckého pluku. V průběhu tří dnů a noci soutěžící týmy absolvovaly několikakilometrové přesuny náročným terénem vojenského újezdu, přičemž o místě svého dalšího putování se v podobě souřadnic dověděly vždy až po absolvování disciplíny aktuálního stanoviště.

Závod, zaměřený na témata spadající pod tzv. speciální tělesnou přípravu jako je např. vojenské lezení nebo vojenské plavání, začal ve městě Libavá kontrolou povinné výbavy. Poté byly týmy převezeny k vodní nádrži Barnov, kde první disciplínou soutěž reálně začala.

Týmy absolvovaly překonávání vodní překážky, orientační závod, zdolání skalního masivu, běh s minami, airsoftovou střelbu nebo část combat fitness testu. Nejlepšího umístění nakonec dosáhl tým 44. lehkého motorizovaného praporu Jindřichův Hradec, na druhém místě skončili příslušníci 43. výsadkového praporu a na třetím pak další tým z Jindřichova Hradce.

„Tak jako jsme loňský ročník zpestřili lanovou dráhou a překážkami rozmístěnými v areálu hradu Helfštýn, chtěli jsme i letos závodníky zavést do trochu jiného prostředí, než je vojenský výcvikový prostor. Slanění kružberské přehrady se jevilo jako další vhodný a neobvyklý způsob prověření lezeckých dovedností soutěžících a s trochou štěstí se nám tento nápad podařilo dotáhnout do konce,“ dodal kapitán Ladislav Procházka, jeden z organizátorů víceboje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce objevila v Plzeňském a Karlovarském kraji nebezpečné světelné řetězy

10:23 Česká obchodní inspekce objevila v Plzeňském a Karlovarském kraji nebezpečné světelné řetězy

S příchodem vánočních svátků se Česká obchodní inspekce Plzeňského a Karlovarského kraje zaměřila na…