Armáda ČR: Náčelník Generálního štábu jmenoval do hodnosti plukovníka a předal ocenění

06.05.2016 21:16

Při příležitosti Dne vítězství se v pátek 6. května v Národním památníku v Praze na Vítkově konalo slavnostní jmenování do hodnosti plukovníka a předání čestných odznaků.

Armáda ČR: Náčelník Generálního štábu jmenoval do hodnosti plukovníka a předal ocenění
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Jmenovací dekret do nejvyšší důstojnické hodnosti převzal z rukou náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Josefa Bečváře podplukovník Josef Skrbka, který uvedl, že hodnost plukovníka jej zavazuje i inspiruje do další práce ve prospěch české armády.

Náčelník Generálního štábu AČR také udělil dvaačtyřiceti vojákům z povolání i občanským zaměstnancům za dlouhodobé dosahování výtečných výsledků ve služební činnosti a za mimořádné zásluhy o Armádu ČR čestný odznak Armády ČR Za zásluhy. Sedm z nich převzalo čestný odznak Armády České republiky II. stupně.

Za výtečné splnění úkolů na dosud největším cvičení aktivní zálohy Hradba 2016 byli též oceněni příslušníci AZ a vojáci z povolání, kteří se podíleli na jeho přípravě a provedení. Patnáct vojáků v záloze převzalo Pamětní minci náčelníka Generálního štábu AČR.

„V tyto dny si nepřipomínáme jen ukončení 2. světové války, ale také se v nich chce velení armády vrátit k tomu, co se nám v poslední době podařilo. Povýšení do hodnosti plukovníka patří bezesporu k významným momentům v kariéře vojáka. Další ocenění převzali ti, kteří se významným způsobem podíleli na tvorbě koncepce současné armády a dnes i při její realizaci. Jde o symbolické poděkování těmto lidem, kteří nepracují jenom na generálním štábu, ale i u jednotlivých útvarů a jsou skutečně každý den konfrontováni s úkolem realizace koncepce.“

Za spolupráci s Armádou ČR při přípravě a vedení speciálních kurzů obdrželi vyznamenání rovněž dva příslušníci Policie ČR – poručík Karel Marák a nadpraporčík Jaroslav Čtvrtníček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ŘSD: Rekonstrukce mostu pod Hněvínem jde podle plánu

7:32 ŘSD: Rekonstrukce mostu pod Hněvínem jde podle plánu

Koordinační schůzka investora, zhotovitele a stavební dozoru potvrdila, že při rekonstrukci mostu na…