Armáda ČR: Plánované personální změny ve velení a na Velitelství pro operace

31.07.2023 19:15 | Tisková zpráva

Od 1. srpna 2023 se stane generálporučík Miroslav Hlaváč novým prvním zástupcem náčelníka Generálního štábu. Generál Hlaváč dosud působil jako zástupce náčelníka Generálního štábu - náčelník štábu.

Armáda ČR: Plánované personální změny ve velení a na Velitelství pro operace
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Dosavadní první zástupce generálporučík Ivo Střecha po absolvování přípravy před vysláním na zahraniční pracoviště nastoupí od 1. října 2023 jako vojenský představitel při NATO a EU v Bruselu.

Od 1. listopadu 2023 bude zástupcem náčelníka Generálního štábu - náčelník štábu brigádní generál Pavel Lipka, který do konce října působí jako zástupce velitele alianční Mnohonárodní divize Severovýchod v Polsku.

Novým velitelem Velitelství pro operace se stane brigádní generál Václav Vlček, dosavadní zástupce velitele. Na jeho místo nastoupí brigádní generál Josef Trojánek, který se vrátil ze zahraničního studia ve Velké Británii.

Generálporučík Josef Kopecký, který zastával funkci velitele Velitelství pro operace, bude působit jako národní vojenský představitel na velitelství SHAPE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V reaktoru druhého výrobního bloku JE Dukovany je opět palivo, odstávka se blíží ke konci

11:49 ČEZ: V reaktoru druhého výrobního bloku JE Dukovany je opět palivo, odstávka se blíží ke konci

Energetici po téměř dvou měsících probíhajících prací v rámci odstávky zavezli palivo do reaktoru dr…