Armáda ČR: Soutěž spojili vojáci se sbírkou na pomoc rodinám padlých

14.08.2018 21:58

Memoriál padlých hrdinů, což je soutěž ve vojenské střelbě, uspořádala 10. strážní rota ve čtvrtek 9. srpna na základně Bagrám v Afghánistánu. Do soutěže se zapojilo celkem 22 družstev, která byla složená ze dvou střelců z různých úkolových uskupení. Vojáci při této příležitosti otevřeli i sbírku, jejíž zisk věnují rodinám tří padlých vojáků.

Armáda ČR: Soutěž spojili vojáci se sbírkou na pomoc rodinám padlých
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.
reklama

Soutěž byla složena z pěti střeleckých položek, kdy první dvě byly zaměřeny zejména na individuální střelecké dovednosti a pohyb se zbraní a další tři na týmovou spolupráci a vojenské dovednosti spojené se střelbou.

Z měření sil nakonec vzešly tři nejlepší týmy a tři nejlepší jednotlivci. Mezi týmy se jako první a druzí umístily dvojice z 10. strážní roty, na třetím místě skončil americký tým. V jednotlivcích měli Češi zastoupení na prvním a třetím místě a na druhé pozici se umístil jejich americký kolega.

„Nešlo o to, který tým či jednotlivec skončil na prvním či posledním místě. Hlavním úmyslem bylo připomenout si všechny naše padlé kamarády a upevnit již tak velice dobré vztahy s našimi koaličními partnery. Vše se uskutečnilo velice profesionálně, v přátelské atmosféře a za dodržení veškerých bezpečnostních zásad,“ zhodnotil velitel roty kapitán Viktor Patia. Dodal, že všichni vojáci jsou velice dobrými střelci a že realizační tým soutěž kvalitně připravil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SZPI: Kontroly prokázaly nevyhovující parametry u 30 % vzorků nebalených zmrzlin a 43 % vzorků ledů do nápojů

10:06 SZPI: Kontroly prokázaly nevyhovující parametry u 30 % vzorků nebalených zmrzlin a 43 % vzorků ledů do nápojů

V souvislosti s vrcholící sezónou prodeje zmrzlin a chlazených nápojů kulminují i kontroly Státní ze…