Armáda ČR: Soutěž spojili vojáci se sbírkou na pomoc rodinám padlých

14.08.2018 21:58

Memoriál padlých hrdinů, což je soutěž ve vojenské střelbě, uspořádala 10. strážní rota ve čtvrtek 9. srpna na základně Bagrám v Afghánistánu. Do soutěže se zapojilo celkem 22 družstev, která byla složená ze dvou střelců z různých úkolových uskupení. Vojáci při této příležitosti otevřeli i sbírku, jejíž zisk věnují rodinám tří padlých vojáků.

Armáda ČR: Soutěž spojili vojáci se sbírkou na pomoc rodinám padlých
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Soutěž byla složena z pěti střeleckých položek, kdy první dvě byly zaměřeny zejména na individuální střelecké dovednosti a pohyb se zbraní a další tři na týmovou spolupráci a vojenské dovednosti spojené se střelbou.

Z měření sil nakonec vzešly tři nejlepší týmy a tři nejlepší jednotlivci. Mezi týmy se jako první a druzí umístily dvojice z 10. strážní roty, na třetím místě skončil americký tým. V jednotlivcích měli Češi zastoupení na prvním a třetím místě a na druhé pozici se umístil jejich americký kolega.

„Nešlo o to, který tým či jednotlivec skončil na prvním či posledním místě. Hlavním úmyslem bylo připomenout si všechny naše padlé kamarády a upevnit již tak velice dobré vztahy s našimi koaličními partnery. Vše se uskutečnilo velice profesionálně, v přátelské atmosféře a za dodržení veškerých bezpečnostních zásad,“ zhodnotil velitel roty kapitán Viktor Patia. Dodal, že všichni vojáci jsou velice dobrými střelci a že realizační tým soutěž kvalitně připravil.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

reforma školství

Paní Zajíčková, vážím si toho, že jste se jako jedna mála postavila za učitele. A sama to zmiňujete, že reformy měly začít už dávno a já se ptám, proč nezačaly? Co vám v tom brání? A máte vůbec plán, jak zvýšit nejen úroveň školství jako takovou, ale i platy ve školství?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Tématem v Bruselu byl i boj proti obchodování s drogami a organizovanému zločinu

13:21 Ministerstvo spravedlnosti: Tématem v Bruselu byl i boj proti obchodování s drogami a organizovanému zločinu

V Bruselu v pondělí jednali ministři spravedlnosti. Nařízení o předávání trestního řízení, směrnice …