Armáda ČR: Společnost ČEPS ocenila vojáky za mimořádný přínos při zajištění přenosové soustavy

16.10.2021 16:51 | Tisková zpráva

Za přínos při ochraně národní kritické infrastruktury ocenila společnost ČEPS (Česká energetická přenosová soustava) v Míčovně Pražského hradu pracovníky orgánů veřejné správy, samosprávy, příslušníky Armády ČR a složek integrovaného záchranného systému.

Armáda ČR: Společnost ČEPS ocenila vojáky za mimořádný přínos při zajištění přenosové soustavy
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Představenstvo společnosti, která zajišťuje spolehlivý provoz přenosové soustavy a přenos elektrické energie z místa výroby do místa spotřeby, předalo oceněným medaile Za zásluhy o bezpečnost ČEPS. Za Armádu České republiky se slavnostního aktu zúčastnil ředitel Sekce plánování schopností MO generálmajor Miloslav Lafek, který současně obdržel ocenění nejvyšší - zlatou medaili (první stupeň).

„Cvičení na objektech kritické infrastruktury ČEPSu jsou pro Armádu České republiky důležitou prověrkou jejích schopností a dovedností. Ani v době pandemie, kdy jsme nepřetržitě pracovali v nemocnicích, odběrových týmech nebo domovech seniorů, jsme tedy nezanedbali základní úkol armády - tím je příprava na obranu státu,“ zhodnotil generálmajor Miloslav Lafek ve svém projevu a poděkoval za sebe i oceněné vojáky k udělení vyznamenání, kterého si velmi váží.

Druhým stupněm (stříbrnou medailí) byli oceněni plukovník Petr Potyka, ředitel Krajského vojenského velitelství Zlín a praporčík Jiří Bizzarri, starší pracovník štábu Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem. Stejným vyznamenání se může pyšnit plukovník v záloze Jaroslav Skalník, vedoucí oddělení odvodního řízení Krajského vojenského velitelství Praha – Středočeský kraj, který byl oceněn za přínos při řešení pandemické situace, zejména v rámci provozu pražského očkovacího centra.

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

69%
19%
hlasovalo: 40877 lidí

Bronzovou medaili (třetí stupeň) získali kapitán Martin Petr, vedoucí starší důstojník Krajského vojenského velitelství České Budějovice a nadporučík Ladislav Janda, zástupce velitele pěší roty AZ při Krajském vojenském velitelství České Budějovice.

Vojáci z povolání byli oceněni za podíl na plánování, přípravě a realizaci součinnostních cvičení, zejména Hradby, sérií SAFEGUARD a dalších, a to v letech 2019 až 2021. Vyznamenaní záložníci projevili mimořádnou připravenost a vycvičenost při ochraně objektů kritické infrastruktury.

  • Společnost ČEPS, a.s. je výhradním provozovatelem přenosové soustavy (PPS) v České republice.
  • Jako PPS vykonává svou funkci na základě licence na přenos elektřiny, který probíhá na napěťových hladinách 110 kV, 220 kV a 400 kV, udělené Energetickým regulačním úřadem dle Energetického zákona.
  • Celkově ČEPS, a.s. obhospodařuje 41 rozvoden se 71 transformátory a elektrická vedení o celkové délce 5 503 km.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

22:45 VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

Lesníci VLS z Mimoně, kteří spravují přírodní oblast Ralska, včera rozvezli vánoční borovičky z lesů…