Arnika: Metropolitní plán se bude muset přepracovat. Postavila se proti němu celá Praha

26.07.2018 18:17 | Zprávy

Metropolitní plán Prahy se bude muset zásadně přepracovat. Postavili se proti němu občané, občanské spolky, památkáři, architekti, urbanisté, ekologové a především většina městských částí.

Arnika: Metropolitní plán se bude muset přepracovat. Postavila se proti němu celá Praha
Foto: Richard Beneš
Popisek: Arnika

Ti všichni plánu vytýkají úbytek parků, veřejné vybavenosti, zahušťování zástavby a možnost stavět budovy vyšší než stávající domy v okolí. Jejich připomínky jsou v souladu s výhradami, na které Arnika upozorňovala od zveřejnění plánu, za což čelila hrozbě žaloby ze strany IPR a přišla kvůli tomu o městské granty.

Dnes je poslední den, kdy mohou občané vznést své připomínky k Metropolitnímu plánu – strategickému dokumentu, který ovlivní budoucnost Prahy na několik dalších desítek let. Již nyní lze ale říci, že kritika plánu je drtivá a dokument bude muset být přepracován k nepoznání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Lajky

Jak vysvětlíte, že máte na FB více lajků než světová celebrita nebo třeba Babiš s několikanásobně větším počtem sledujících? K čemu je vám dobrá falešná a zřejmě i vámi placená podpora? Já to nechápu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Inkaso správy v roce 2025 překročilo 181 mld. Kč

7:33 Celní správa: Inkaso správy v roce 2025 překročilo 181 mld. Kč

Celní správa České republiky v roce 2025 odvedla do státního rozpočtu celkem 181 mld. Kč. Oproti pře…