Autodrom Most: Mladí lidé se mohou zdarma zdokonalit v řízení, o kurzy je obrovský zájem

19. 5. 2020 16:09

Už na konci května startuje nový projekt pro čerstvé absolventy autoškol Start Driving. Je určený mladým začínajícím řidičům ve věku 18 až 24 let, kteří se mohou přihlásit do bezplatných zdokonalovacích kurzů bezpečné jízdy. Organizuje je osm výcvikových center po celé republice, jedním z nich je polygon mosteckého autodromu.

Autodrom Most: Mladí lidé se mohou zdarma zdokonalit v řízení, o kurzy je obrovský zájem
Foto: Autodrom Most
Popisek: Dárek z mosteckého autodromu udělá radost motoristickým fanouškům
reklama

„Začínáme 7. června, zájem je veliký. Premiérový kurz už je zcela obsazený. Doporučuji proto zaregistrovat se co nejdříve i na další termíny, a to 22. června a 17. července,“ upřesnila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková. Mostecký polygon poté nabídne do poloviny září další tři termíny.

auto

Projekt se inspiroval rakouským systémem vzdělávání řidičů. Osmihodinový program kurzu pod dohledem zkušených instruktorů je zaměřený na zdokonalovací výcvik v reálném silničním provozu včetně osvojení zásad defenzivní jízdy a zvládání rizikových situací na plochách polygonu. Nedílnou součástí je i dopravně psychologický seminář.

Cílem projektu je podle místopředsedy Asociace autoškol ČR a koordinátora projektu Aleše Horčičky významně snížit počet závažných nehod způsobených začínajícími řidiči. „Povedlo se to například v Rakousku právě po zavedení moderního systému vzdělávání řidičů,“ vysvětlil.

auto

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Kurzy využívají plochy polygonu, který patří k nejkomplexnějším a nejmodernějším zařízením u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel.

Více o Start Driving ZDE, přihlásit se můžete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cítovské varhany jsou zachráněny před zchátráním, chystá se celková obnova

21:37 Cítovské varhany jsou zachráněny před zchátráním, chystá se celková obnova

V září 2020 byla oficiálně ukončena první ze dvou plánovaných etap obnovy varhan v kostele sv. Linha…