Autodrom Most: Na závodním okruhu pokračuje výměna asfaltového povrchu

20. 9. 2018 15:25

Další část velkého závodního okruhu v areálu mosteckého autodromu bude mít nový asfaltový povrch. Okruh měří 4,212 kilometru. Výměna povrchu, který už nevyhovuje kritériím mezinárodní automobilové federace FIA ani normám evropské motocyklové federace FIM Europe, začala na přelomu let 2015 a 2016. Nový asfalt dosud pokryl úsek v délce 630 metrů, tvoří jej poslední dvě zatáčky před cílovou rovinkou.

Autodrom Most: Na závodním okruhu pokračuje výměna asfaltového povrchu
Foto: Autodrom Most
Popisek: Výměna povrchu na závodním okruhu Autodromu Most
reklama

Práce na obnově dalších úseků dráhy začnou koncem listopadu, najatá firma nejprve vyfrézuje už nevyhovující a na řadě míst hrbolatý asfalt.

„V první fázi se vymění asfalt v úseku od postu traťových komisařů č. 3 až po post č. 7, což zahrnuje 1,260 kilometru trati. Poté v závislosti na počasí a stavu podloží prvního úseku bychom rádi dokončili zbytek, tedy od postu č. 7 po post č. 12 v délce 1,140 kilometru, a to až k obnovenému úseku v roce 2016,“ upřesnil výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš.

Upozornil, že práce si vyžádají uzavření okruhu. „Kdo se tedy nechce nechat připravit o plnohodnotný zážitek, měl by využít nabídky volných jízd zhruba do poloviny listopadu. Lze si domluvit i individuální termín, a to na e-mailové adrese krafek@autodrom-most.cz,“ doplnil.