Nabídla 15 termínů atraktivní a napínavé podívané. Sezona upomínala ve spolupráci s partnerskou vládní agenturou CzechTourism pod motem Společné motoristické století na 100. výročí založení Československa. Očekávání fanoušků splnila beze zbytku i premiéra roku, na území České republiky poprvé zavítal mezinárodní šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters. Rozšířil nabídku stěžejních akcí, mezi něž patří zejména evropské mistrovství okruhových tahačů. Pod názvem Czech Truck Prix má v Mostě bezmála třicetiletou tradici.
Jaguar Marka Webbera zazářil
Za značného zájmu fanoušků motoristického sportu i novinářů se začátkem června 2018 představila v premiéře v akci na velkém okruhu mosteckého autodromu formule 1 Jaguar R5 F1. V roce 2004 se zeleno-bílo-červeným monopostem startoval ve velkých cenách královské kategorie australský pilot Mark Webber. Na sever Čech přijel superrychlý speciál testovat jeho majitel, sedmašedesátiletý nizozemský podnikatel a stále skvělý jezdec Klaas Zwart.
Už po prvních metrech na okruhu nikdo z přihlížejících nepochyboval, že je svědkem ojedinělého zážitku. Formule se po dráze jen míhala, čemuž odpovídala i naměřená absolutní rychlost 326 kilometrů v hodině. Padl také neoficiální rekord tratě na jedno kolo, Klaas Zwart v Jaguaru ten stávající překonal o zhruba deset vteřin.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva