Autodrom Most: Začínající mladí řidiči mají šanci získat zkušenosti pod odborným vedením instruktora

05.02.2020 11:48

Už v sobotu 15. února si mladí lidé mohou vyzkoušet, jak zdatnými jsou řidiči. Právě pro muže a ženy ve věku od 18 do 24 let pořádá mostecký autodrom celodenní kurz bezpečné jízdy FOR TEEN.

Autodrom Most: Začínající mladí řidiči mají šanci získat zkušenosti pod odborným vedením instruktora
Foto: Autodrom Most
Popisek: Safety Road
reklama

„Vycházíme ze zkušenosti, že po absolvování základního výcviku v autoškole a získání řidičského oprávnění začínající řidiči nemají dostatek zkušeností, zručnosti a někdy ani znalostí k řešení jak rutinních, tak i složitějších dopravních situací. Bohužel, policejní statistiky dopravních nehod nám dávají za pravdu,“ vysvětlila zaměření kurzu ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

autodrom

Při teoretické výuce v učebně a následném praktickém výcviku na plochách polygonu podle Rakové mladí, ale například i začínající řidiči pokročilejšího věku získají pod dohledem zkušeného instruktora potřebné vědomosti, znalosti a návyky, které v rámci krátké přípravy v autoškole nebylo možné nacvičit, natož vstřebat.

Kurz se navíc zaměřuje také na psychologické aspekty zvládání krizových situací. „Instruktor v teoretické části s klienty o probíraných tématech diskutuje, využívá také projekci krátkých tematických videoukázek. Praktická část se věnuje nácviku situací, které mohou řidiče v každodenním provozu potkat. Na polygonu si mladí řidiči mohou natrénovat například krizové brzdění v různých rychlostech a na rozdílných površích, reakci vozidla při průjezdu kluznou zatáčkou či zvládnutí smyku,“ vyjmenoval instruktor bezpečné jízdy mosteckého autodromu Marek Kohoutek.

aurodrom

Kurz bezpečné jízdy FOR TEEN podle něj mohou zvolit i rodiče jako vhodný dárek pro své potomky. Elektronický poukaz mohou objednat na stránkách www.autodrom-most.cz.

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, vedle mladých začínajících řidičů například ženám, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Školí se zde i profesionální řidiči integrovaného záchranného systému, tedy policejních, sanitních a hasičských vozů. Kurzy využívají plochy polygonu, který patří k nejkomplexnějším a nejmodernějším zařízením u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel.

autodrom

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Daňový balíček přináší stravenkovou revoluci i vyšší příjmy pro obce

22:48 Ministerstvo financí: Daňový balíček přináší stravenkovou revoluci i vyšší příjmy pro obce

Ministerstvo financí předkládá vládě návrh daňových změn s navrhovanou účinností od roku 2021. Daňov…