Autodrom získal akreditaci ke školení bezpečné jízdy s odpočtem trestných bodů

22.11.2018 14:14

Instruktoři mosteckého autodromu zahájili v těchto dnech výuku a výcvik bezpečné jízdy řidičů, kteří se přihlásili ke školení s odpočtem trestných bodů za přestupky v silničním provozu. „Školení bezpečné jízdy s odpočtem bodů v učebnách a na výcvikových plochách polygonu autodromu nabízíme už od jeho zavedení v roce 2008, a to s externími instruktory. Nyní se nám podařilo získat potřebnou akreditaci, takže školení už je zcela v naší režii,“ vysvětlila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Autodrom získal akreditaci ke školení bezpečné jízdy s odpočtem trestných bodů
Foto: Autodrom Most
Popisek: Školení bezpečné jízdy na Autodromu Most

Školení je určeno pro řidiče, kteří mají ke dni podání žádosti v registru řidičů body za jednání zařazené do bodového hodnocení za porušení povinností podle zvláštního právního předpisu. Nesmějí mít v součtu zaznamenáno více než deset bodů, zároveň žádný z přestupků nesmí být ohodnocen šesti a více body. Potvrzení o absolvování školení bezpečné jízdy má platnost 30 dní ode dne vydání, řidič tak musí podat žádost o odečet bodů v této lhůtě.

Nejbližší kurzy na autodromu se uskuteční 16., 18. a 29. prosince, další pak bude následovat brzy po Novém roce. Konec roku je navíc podle Rakové velmi výhodným termínem. „Odečíst body na základě školení je totiž možné jen jednou v kalendářním roce. Kdo nasbíral více bodů a i po školení v prosinci mu nějaké zůstanou, může se už zkraje roku 2019 nechat proškolit znovu,“ vysvětlila.