BESIP: Výukové spoty pro dopravní výchovu

4. 2. 2014 9:44

Celkem 6 nových výukových spotů vytvořila Asociace Záchranný kruh ve spolupráci se samostatným oddělením BESIP Ministerstva dopravy ČR a Městskou policií hl. m. Prahy. Spoty jsou určeny jako podpůrné materiály pro výuku dopravní výchovy na základních školách, zejména pak na 2. stupni.

BESIP: Výukové spoty pro dopravní výchovu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silnice, ilustrační foto

„Spotů je 6 a objevují se v nich témata jako „Vidět a být viděn“, „Návykové látky“, „Dopravní nehoda“, a nebo problematiky bezpečnostních prvků ať už v autě, tak jejich použití při jízdě na kole, bruslích či skateboardu,“ představila Ing. Veronika Krajsová, prezidentka asociace.

Výuková videa jsou animovaná, s použitím určité nadsázky. Délka je vždy okolo pěti minut, takže rozhodně nebudou nudit. „Na dabingu s námi spolupracoval herec Martin Dejdar, který spotům dal díky svému hlasu úplně jiný rozměr“, prozradil Lukáš Hutta, výkonný manažer asociace.

Celý projekt vznikal téměř půl roku a podílela se na něm celá řada odborníků z řad záchranářů, pedagogů, psychologů. Vytvořen byl také speciální grafický a animační tým. Videa jsou dostupná bezplatně na webu Záchranného kruhu www.zachrannykruh.cz a nebo na stránkách BESIPu www.ibesip.cz.

„První ohlasy na videa jsou jen pozitivní, děti jsou nadšené. Díky použité zábavné formě si také děti zapamatovaly všechny rady a návody, které spoty obsahují“, uzavřela Veronika Krajsová z Asociace Záchranný kruh.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo dopravy

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Některé telefony ošálíte a odemknete i obyčejnou fotkou

22:45 dTest: Některé telefony ošálíte a odemknete i obyčejnou fotkou

Odemčení obrazovky rozpoznáním obličeje, které nabízejí chytré telefony, je v některých případech sn…