C.S.CARGO přepravilo z Jičína do Ostravy 600 kol pro Afriku

05.05.2014 13:27

Přední český dopravce C.S.CARGO se přidal k charitativní akci „Kola pro Afriku“. V pátek 25. dubna 2014 pracovníci C.S.CARGO naložili a přepravili 600 v domácnostech nevyužitých kol z Jičína a okolí do sběrného místa v Ostravě. Kola budou transportována do Afriky, kde budou dětem i dospělým sloužit k lepšímu pohybu do školy nebo do práce.

C.S.CARGO přepravilo z Jičína do Ostravy 600 kol pro Afriku
Foto: red
Popisek: CS Cargo
reklama

Sběr kol v Jičíně probíhal ve dnech 14. - 19. dubna 2014 v Cykloservisu Souček na Komenském náměstí a byl organizován pod záštitou městského úřadu v Jičíně. Pan místostarosta města Vlastislav Matucha k tomu dodává: „Jičín se v dubnu přidal k charitativní akci „Kola pro Afriku". Spojili jsme se s místními firmami a s jejich pomocí jsme vybírali  nepotřebná jízdní kola od našich občanů i od okolních obcí. Jičínská kola poputují nejdříve na sběrné místo do Ostravy, a poté až do Afriky! Zde budou složit africkým dětem k lepší cestě za vzděláním.“ A dodává: „Velmi nás potěšil jak zájem místních firem se k této akci připojit, tak zájem občanů, kteří měli doma nepotřebná kola a rozhodli se je darovat k dobrému účelu.

Generální ředitel C.S.CARGO a.s. pan Aleš Willert říká: „ Kolo pro Afriku považujeme za užitečný charitativní projekt. Společenská odpovědnost je součástí naší firemní kultury a myšlenka pomáhat dětem dostat se za pomoci darovaných kol ke vzdělání, které jim do budoucna pomůže najít lepší práci a změnit život, nás nadchla. Proto jsme nabídku jičínské radnice zajistit transport darovaných kol do hlavního sběrného místa v Ostravě přijali bez váhání.

Společnost Kola pro Afriku, o.p.s. byla založena v roce 2012 v Ostravě. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti, umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR a jsou postupně zasílána do africké Gambie. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost, větší možnost pracovního uplatnění a zvýšení občanského statutu lidí. Organizace funguje na principech dobrovolnictví, spolupráce a vlastní iniciativy lidí v ČR. Během jednoročního fungování se podařilo vytvořit přes 70 sběrných míst po celé ČR a vybrat přes 7000 kol. Kola jsou rozdělována podle předem daných kritérií, což je vzdálenost do školy a také prospěch žáka. Žákům jsou kola za drobný poplatek pouze zapůjčena, nestávají se jejich majetkem. Více na www.kolaproafriku.cz . Seznam dárců a fotoreportáž bude zveřejněna na www.mujicin.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: V pondělí 1. června je termín pro zaplacení daně z nemovitých věcí

13:57 Finanční správa: V pondělí 1. června je termín pro zaplacení daně z nemovitých věcí

Finanční správa upozorňuje poplatníky daně z nemovitých věcí, že lhůta pro zaplacení této daně končí…