CBCSD: Udržitelný rozvoj je silné téma, o kterém se v Česku moc nemluví

25. 10. 2017 21:08

Diskuzi na téma udržitelného rozvoje rozvinuli účastníci valné hromady České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (CBCSD), která se konala 24. října v členské společnosti IPSOS. Setkání se zúčastnili zástupci členských firem CBCSD a zainteresovaná odborná veřejnost. Přítomní se shodli, že udržitelný rozvoj není na rozdíl od západních zemí prioritou společnosti.

CBCSD: Udržitelný rozvoj je silné téma, o kterém se v Česku moc nemluví
Foto: Veronika Žurovcová
Popisek: Členové prezidia CBCSD, zleva: Zuzana Krejčiříková (ČEZ), Ivo Gajdoš (CBCSD), Jan Žůrek (KPMG, prezident CBCSD), Pavel Kafka (ČMA)

„Udržitelný rozvoj a klima jsou silná témata, jakkoliv můžeme strkat hlavu do písku,“ vyjádřil se Jan Žůrek, prezident CBCSD. „Bohužel při posledních volbách to pro politické strany bylo zcela okrajové téma.“

Novou členkou prezidia se v březnu stala Zuzana Krejčiříková, ředitelka Public Affairs ve společnosti ČEZ. Dle jejích slov je v sektoru energetiky potřeba urychlit vývoj a zaměřit se na udržitelnost: „Jako ČEZ se účastníme všech jednání v Bruselu a vidíme, jak je Česko v oblasti energetiky pozadu. Udržitelnost v Čechách není téma a ještě nějakou dobu potrvá, než tématem bude. Vidíme, kam směřují kroky v energetice v západních zemích a snažíme se tomu přiblížit. Ač nám značně chybí podpora státu. CBCSD vnímáme jako dobrou platformu, kde se tato témata dají diskutovat.“

Na valné hromadě představily svou činnost odborné pracovní skupiny, které v rámci CBCSD aktivně fungují. Irena Plocková představila činnost skupiny Energetika, zasazující se o prosazování energetické efektivity, úspor energie a podporu efektivních a šetrných technologií. Činnost pracovní skupiny Mobilita a trendy v oblasti dopravy představil Miroslav Svítek. Zaměřuje se na chytrou mobilitu, uhlíkovou stopu dopravy, koncepci udržitelné dopravy a technologie dopravy budoucnosti, jako jsou rychlé městské lanovky, drony v logistice, hyperloopy nebo autonomní doprava. Pracovní skupinu Udržitelná spotřeba a výroba, která se zabývá především oběhovým hospodářstvím, představil Vladimír Dobeš. Jana Metelková nastínila aktivity pracovní skupiny Smart Life, která se zaměřuje na koncepty chytrých měst a regionů.

Jan Žůrek také připomněl aktivní zapojování a podporu CBCSD v oblasti SDGs, Strategického rámce ČR 2030, účast v Radě vlády pro udržitelný rozvoj a Radě vlády pro energetickou a surovinovou strategii ČR.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Třicet let svobody v našem kraji

7:34 Pardubický kraj: Třicet let svobody v našem kraji

Vzpomínkovou akci k výročí 30 let od společenských změn v roce 1989 uspořádal Pardubický kraj pod zá…