ČD Cargo modernizuje svůj vozidlový park

22.08.2015 7:35 | Zprávy

V souladu se strategickými cíli společnosti vyhlásilo ČD Cargo mezinárodní výběrové řízení na pořízení pěti interoperabilních lokomotiv v přepokládané hodnotě až 550 mil. Kč.

ČD Cargo modernizuje svůj vozidlový park
Foto: red
Popisek: ČD Cargo

Počítá se rovněž s opcí na další tři stroje za stejných podmínek. Celé výběrové řízení je realizováno formou jednacího řízení a je otevřené všem potenciálním uchazečům o tuto zakázku. Požadavek zní na lokomotivy nově vyrobené, či vyrobené maximálně před dvěma lety, které neměly předchozího uživatele. S provozem nových lokomotiv se v první fázi počítá v Německu, Rakousku, Polsku, na Slovensku a v Rumunsku. Lokomotivy musí být vybaveny vlakovým zabezpečovačem ETCS Level 2.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Jak byste zranitelnost definovala vy?

Koho je podle vás třeba chránit a komu pomoci? Bohužel realita je dnes taková, že ti, co pomoc od státu opravdu potřebují, se jí buď nedočkají vůbec nebo je hodně mizivá a naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Datové schránky změnily adresu

7:23 Česká pošta: Datové schránky změnily adresu

Od 26. června 2026 jsou Datové schránky dostupné na nové adrese: datovka.gov.cz