ČD: Prahu a Kyjev opět spojí přímé vozy

01.12.2015 13:22

Mezi Prahou a ukrajinským Kyjevem bude od prosincové změny jízdního řádu obnoveno přímé vlakové spojení lůžkovým vozem Ukrajinských železnic. Na obnově spojení se na Mezinárodní konferenci jízdních řádů z podnětu ukrajinských železničářů dohodli zástupci českých, slovenských a ukrajinských drah již v létě.

ČD: Prahu a Kyjev opět spojí přímé vozy
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Lůžkový vůz Ukrajinských železnic se speciálním vybavením pro změnu podvozků v pohraniční stanici Čop (na Ukrajině mají koleje rozchod 1520 mm, v Česku a na Slovensku 1 435 mm) bude odjíždět z Prahy každý den ve 23:09 hod. připojen do soupravy vlaku EuroNight Bohemia Praha – Humenné. Dále jeho dopravu zajistí slovenské a ukrajinské dráhy svými spoji. Do ukrajinského Čopu vůz přijede ve 13:31 hod. východoevropského času a bude pokračovat do Lvova (příjezd 22:22 hodin) a Kyjeva, kam přijede následující den ráno v 7:43 hodin.

Zpět z Kyjeva bude odjíždět přímý lůžkový vůz ve 21:11 hod. východoevropského času, ze Lvova je plánovaný odjezd v 8:40 hod. a z pohraničního Čopu v 16:20 hod. Do Prahy přijede vůz opět na spoji EuroNight Bohemia ráno v 7:39 hod.    

Klimatizovaný lůžkový vůz nabídne obvyklý komfort v jedno, dvou nebo třílůžkových oddílech se sklopným stolkem a umyvadlem.

Cena za přepravu a veškerý servis v lůžkovém voze Ukrajinských železnic z Prahy do Kyjeva bude od 97 Euro, tedy asi 2 677 Kč, za místo v třílůžkovém oddíle.  
Přímé vlakové spojení Prahy a Kyjeva bylo naposledy zajištěno v roce 2011 přes Polsko po trase Praha – Krakov – Kyjev. Po současné obnovené trase jezdil do začátku 90. let známý expres Dukla, který zajišťoval dopravu mezi Prahou, Košicemi, Kyjevem a pokračoval dále do Moskvy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klášterní hudební slavnosti se značně rozšiřují

11:31 Klášterní hudební slavnosti se značně rozšiřují

Mezinárodní hudební festival Klášterní hudební slavnosti se v letošním roce bude konat již podvanáct…