ČEZ Distribuce: Charita vykoledovala v zábřežském call centru přes 12 tisíc

19.04.2019 17:17

Velikonoční atmosféra ovládla v pašijovém týdnu také call centrum společnosti ČEZ Distribuce v Zábřehu na Moravě, kde uspořádali tradiční velikonoční trhy chráněných dílen.

ČEZ Distribuce: Charita vykoledovala v zábřežském call centru přes 12 tisíc
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Operátorky a energetici tentokrát zakoupením lahodné snídaně nebo velikonočních dárků přispěli klientům s mentálním a kombinovaným postižením, o které se v mohelnickém denním stacionáři Okýnko stará Charita Zábřeh. Utržených 12 582 korun vrátí charita zpět do Okýnka na nákup pomůcek a materiálu pro další výrobu.

„Právě práce je pro hendikepované lidi tou nejlepší terapií. A když vidí, že jejich výrobky udělaly někomu radost, je motivace dvojnásobná,“ řekla Eva Pecháčková, která měla za zábřežskou charitu uspořádání akce na starost.

V části trhu věnovaného velikonočním výrobkům byl největší zájem o malované kraslice, svíčky, pohádkové postavičky i běžné dárkové předměty s jarními vzory. V druhé části, kde si mohli zaměstnanci ČEZ Distribuce nakoupit snídani, šly na dračku hlavně koláče upečené babičkami v denním centru Domovinka v Zábřeze a pomazánky z mohelnického Okýnka. „Připravujeme toho víc a víc a pokaždé nám zásoby dojdou,“ smáli se hodinu před ukončením trhu nad téměř prázdným stolem zástupci charitního dobrovolnického centra Dobrodruh, kteří se na prodeji ve svém volném čase podílí.

Energetici podporují neziskové organizace pravidelně a ve svých provozech v celé republice uspořádali velikonoční trhy již poněkolikáté. O nákupy tradičních výrobků přímo od hendikepovaných klientů spřátelených chráněných dílen je mezi zaměstnanci i návštěvníky ČEZ velký zájem. Podpora zaměstnávání zdravotně znevýhodněných je navíc dlouhodobou prioritou Skupiny ČEZ, která pořádá také vánoční trhy a chráněné dílny podporuje i prostřednictvím své firemní nadace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda přijala novely, které mají zabránit dvojí kvalitě potravin, navrhla také zvýšit rodičovský příspěvek

21:20 Vláda přijala novely, které mají zabránit dvojí kvalitě potravin, navrhla také zvýšit rodičovský příspěvek

Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 20. května schválila návrhy dvou novel zákonů, zákona o po…