ČEZ: Elektromobilem bez obav přes Beskydy. Horní Bečva nabízí rychlé dobití e-aut

11.01.2021 7:33 | Zprávy

Cestování elektromobilem po Zlínském kraji, na Slovensko nebo za poznáváním Beskyd je zase o něco jednodušší díky dvojici nových veřejných rychlodobíjecích stanic zprovozněných v Horní Bečvě.

ČEZ: Elektromobilem bez obav přes Beskydy. Horní Bečva nabízí rychlé dobití e-aut
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Stojany ABB, které umí doplnit baterie většiny e-aut v řádu desítek minut, vznikly díky spolupráci ČEZ a obce. Síť dobíjecích stanic ČEZ pro elektromobily čítající dnes více než 260 stojanů se za poslední dva roky svým rozsahem zdvojnásobila a je srovnatelná s většími řetězci klasických čerpacích stanic.

Dvojice stanic umístěná u prodejny COOP Jednota umožní dobití většiny kapacity baterií všech typů a značek elektromobilů v řádu desítek minut. „Věříme v udržitelnou budoucnost, a proto vedle projektů energetických úspor realizovaných v minulosti na některých obecních objektech vidíme velký potenciál i v podpoře čisté mobility. Rádi u nás přivítáme řidiče elektrických aut při jejich cestách přes Beskydy nebo za rekreací,“ říká Rudolf Bernát, starosta obce Horní Bečva.

Rychlodobíjecí stanice, jako jsou ty na Horní Bečvě, dnes tvoří 80 % sítě ČEZ. Řidičům e-aut garantuje ČEZ odběr skutečně bezemisní energie – a to díky certifikaci původu elektřiny z obnovitelných zdrojů operátora trhu OTE. „Kromě velkých měst a hlavních tahů systematicky pokrýváme dobíjecí infrastrukturou i lokality se zajímavým potenciálem, např. v turisticky exponovaných oblastech. Věříme, že právě tímto způsobem přesvědčíme zájemce o pořízení elektrických aut, že svým novým vozem mohou bez obav cestovat skutečně po celém území České republiky,“ doplňuje Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

ČEZ , kraj Zlínský , TZ , elektromobilita

autor: Tisková zpráva

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Třeboradický „kotel poslední záchrany“ výrobcem teplé vody pro Prahu

11:14 ČEZ: Třeboradický „kotel poslední záchrany“ výrobcem teplé vody pro Prahu

Velkou proměnou prochází v současné době výrobní technologie v Areálu Třeboradice, a.s., ze Skupiny …