ČEZ: Energetická revoluce probíhá všude, pustila se do ní i věznice ve Valdicích

15.05.2021 16:51 | Zprávy

Valdická věznice nyní prochází řadou rozsáhlých změn, které zefektivní fungování energetického hospodářství a sníží náklady na energie. Energetický projekt za 115 milionů korun realizuje společnost ENESA z ČEZ ESCO.

ČEZ: Energetická revoluce probíhá všude, pustila se do ní i věznice ve Valdicích
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Veškeré práce probíhají za mimořádných bezpečnostních opatření, k nimž patří kontrola při vstupu do objektu srovnatelná s procedurou na letištích. Po ní následuje odevzdání mobilního telefonu. Po areálu se pracovníci společnosti ENESA mohou pohybovat pouze po předchozí dohodě a v doprovodu ostrahy. I přes tato omezení vše běží podle plánu. Nyní se rozjíždí rekonstrukce hlavní plynové teplovodní kotelny včetně výměny kotlů a instalace plynového tepelného čerpadla.

Současně se realizuje i nová parní kotelna v prádelně, která ve standardním provozu vypere kolem 600 tun prádla nejen pro Věznici Valdice, ale i pro dalších 13 věznic z východních a severních Čech. Zde bude nyní instalován parní kotel s tepelným výkonem 1,6 MW a parním výkonem 2,5 t/hod. Dále pak bude v srpnu za minimálního přerušení provozu osazeno plynové tepelné čerpadlo a instalována nová rekuperační technologie na využití odpadního tepla z prádelny k ohřevu teplé vody využívané ve věznici.

Součástí dodávky bude i rekonstrukce trasy teplovodních rozvodů o celkové délce potrubí 5,6 km včetně 16 předávacích stanic. „S energetickými stavbami máme desítky let zkušeností. Co je pro nás ve Valdicích nové, je nutnost dodržovat specifické bezpečnostní podmínky,“ vysvětluje Milan Dorko, generální ředitel společnosti ENESA a dodává: „pro navážení materiálu a lidí je vypracován přesný harmonogram, počítáme i s časem nezbytným pro několikeré kontroly při příchodu i odchodu.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

ČEZ , energetika , energie , rekonstrukce , úspory , TZ , Valdice

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Veřejná doprava

Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %

16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %

ČEZ letos zprovoznil už 74 nových stanic, v síti jich je momentálně celkem 916. Výstavbu táhnou ultr…