ČEZ: Krajští přeborníci v přespolním běhu vzešli od Temelína

11.10.2021 16:14 | Tisková zpráva

Krajské medaile v přespolním běhu se v neděli rozdělovaly u Jaderné elektrárny Temelín.

ČEZ: Krajští přeborníci v přespolním běhu vzešli od Temelína
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

V zámeckém parku kolem tamního infocentra se o tituly krajský přeborníků v přespolním běhu utkalo přesně 148 závodníků ze čtrnácti oddílů.

Anketa

Kdo by podle vás měl po letošních volbách sestavovat vládu?

hlasovalo: 24030 lidí
Své síly změřili v sedmi věkových kategoriích, od mladší přípravky až po veterány. Absolutní vítězem hlavního závodu na šest kilometrů se stal v čase 19:35 minut Roman Budil z pořádajícího oddílu SK Čtyři Dvory České Budějovice.

Organizátoři krajských přeborů pro jihočeské atlety hned dva okruhy, půlkilometrový a kilometrový. Nejmladší běžci ve věku devět až deset let zdolávali půlkilometrový okruh a vítězství si do Nové Včelnice odvezl devítiletý František Škrleta. V dívkách se krajskou přebornicí stala Jolana Kadeřábková z Atletiky Písek. Nejdelší závod, konkrétně šest kilometrů, čekal na hlavní kategorii mužů. Tu časem 19:35 minut ovládl Roman Budil z pořádajícího oddílu SK Čtyři Dvory České Budějovice, který o necelých dvacet sekund porazil svého bratra Jakuba. „Běželo se mi nádherně. Trať byla náročná, ale byl jsem na to připravený. Kopec do cíle, který se šestkrát vybíhal, docela unavoval, a následný seběh dolů pak unavoval také. Ale prostředek trati se dal krásně rozběhnout, takže bylo možné i taktizovat. Vzhledem ke kopcům nebyla trať úplně rychlá, ale je tu krásná příroda, úžasná atmosféra, diváci fandili, jsem moc spokojený,“ shrnul své pocity vítěz krajského přeboru Roman Budil. 

V ženách na čtyřkilometrové trati zvítězila Zdislava Kučerová z Univerzitního sportovního klubu Praha v čase 14:59 minut, krajskou přebornicí se stala Veronika Piklová z SK Čtyři Dvory s časem 15:38 minut. 

„Mám velikou radost, že se nám na poslední chvíli podařilo dát dohromady Temelínský běh s Krajským přeborem v přespolním běhu. Účast závodníků a příprava trati je tady báječná, myslím si, že jsme udělali sloučením závodů dobře,“ chválil spokojený předseda Jihočeského krajského atletického svazu Pavel Novák.

Temelínský běh tak udělal tečku za letošními krajskými běžeckými přebory. Dalším závodem, kde si běžci budou rozdělovat krajské medaile, bude příští rok halové mistrovství Jihočeského kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: V Brně-Černovicích vznikne nový autoservis pro vozidla záchranářů

9:45 Jihomoravský kraj: V Brně-Černovicích vznikne nový autoservis pro vozidla záchranářů

Výrazné snížení finančních nákladů na servis sanitních vozidel, jejich rychlejší návrat zpět do běžn…