ČEZ: Láká vás noční Hučák?

09.01.2024 16:03 | Tisková zpráva

Podívali byste se rádi na Hučák ve večerních hodinách. Nic není nemožné. Průvodci si pro vás připravili večerní prohlídky krásně osvětleného Hučáku i malé vodní elektrárny. A kdy? Pátek 12. ledna 2024. Vstup je zdarma.

ČEZ: Láká vás noční Hučák?
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Informační centrum Obnovitelných zdrojů a malá vodní elektrárna Hučák v centru Hradce Králové si pro návštěvníky připravily na začátek nového roku atraktivní prohlídky s průvodcem. Neváhejte a vyrazte na Hučák zažít prohlídku vodní elektrárny pod rouškou tmy. S noční oblohou nad hlavou se připravte na nezaměnitelnou atmosféru secesní budovy, kde elektrárna funguje už přes 100 let.

Důležité informace pro zájemce:

Prohlídky proběhnou v pátek 12. ledna 2024 v 17 a 18 hodin na IC Obnovitelné zdroje Hučák.

Vstup je zdarma. Ale pozor! Kapacita prohlídek je omezena na 20 osob a je nutná registrace předem na tel. 492 122 660 nebo na emailu infocentrum.oze@cez.cz.

Malá vodní elektrárna Hučák je místo, kde se zabaví celá rodina! Malí energetici se vyřádí v dětském koutku, vyzkouší si jednu ze tří her ve virtuální realitě a budou svědky zábavných fyzikálních pokusů v naší laboratoři. Díky nespočtu interaktivních modelů návštěvníci zjistí, jak se vyrábí elektřina pomocí síly vody, větru, slunce a dalších čistých obnovitelných zdrojů.  Třešničkou na dortu je návštěva původní zrekonstruované strojovny elektrárny, kde vyrábí elektrickou energii tři generátory.

Dětské návštěvníky jistě přiláká krásný moderní dětský koutek, který kombinuje vzdělání se zábavou. Děti tam najdou edukativní stěnu, zkoušku vodivosti, fungování elektráren, obkreslovací led stůl s motivem elektrárny a skřítků Enerů, nabíjecí lavičku a lego stěnu.

Smart Guide – na Hučáku máme v rámci mobilního průvodce Smart Guide (aplikace na mobilu) nabízíme dva typy komentovaných audio tras, dlouhou a krátkou, které obě končí v našem Informačním centru.

Informační centrum obnovitelných zdrojů Hučák v Hradci Králové

Infocentrum umístěné v historické secesní budově Malé vodní elektrárny Hučák v centru Hradce Králové poutavou formou představuje principy a možnosti energetických zdrojů založených na využití síly vody, větru, slunce, biomasy a geotermální energie, současně nabízí pohled a exkurzi v prostorách historické stoleté plně funkční malé vodní elektrárny.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

7:23 Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované pod…