ČEZ: Mladí do 35 let jsou nejaktivnějšími uživateli mobilních služeb, s věkem zájem klesá

24.01.2015 8:20

Lidé v České republice utrácejí za mobilní služby nejčastěji 250 až 500 Kč, uskuteční průměrně 5 soukromých hovorů denně trvajících do 5 minut a odešlou průměrně 5 SMS, především partnerům. Internet v mobilu pak používá 34 % dotázaných, především ve velkých městech. To vše ukázal průzkum MOBILU OD ČEZ uskutečněný ve spolupráci s výzkumnou agenturou GfK.

ČEZ: Mladí do 35 let jsou nejaktivnějšími uživateli mobilních služeb, s věkem zájem klesá
Foto: ČEZ
Popisek: MOBIL ČEZ

Průměrných 5 hovorů do 5 minut

Průměrná měsíční útrata za mobilní služby se v případě 8 z 10 lidí vejde do 500 Kč. Nejčastěji lidé měsíčně utrácejí částku v rozmezí 250 až 500 Kč. Naopak částka převyšující tisíc korun měsíčně je spíše výjimkou. Obecně o něco více za mobilní služby utrácejí ženy.

Průměrně lidé uskuteční pět soukromých hovorů denně. Výrazně více si volá mladší generace do 35 let, zatímco s vyšším věkem počet volání klesá. Průměrný telefonní hovor trvá u 74,4 % dotázaných maximálně pět minut. V průměru více než jednou denně volají lidé pouze partnerovi či partnerce. Na dalších pozicích v seznamu nejčastěji volaných čísel se umisťují přátelé a známí a také děti. Zhruba obden pak lidé volají také na úřady a různé instituce, zejména ve věkové skupině od 55 let výše.

Píšeme především partnerům

Průměrný počet posílaných textových zpráv za den je 5,60, přičemž jednoznačně nejaktivnější jsou mladí lidé mezi 18 a 25 lety. Ti odešlou průměrně 17 SMS denně, 37 % z nich více než deset denně. Příjemci zpráv jsou ve většině případů partneři, jimž odešlou 12 SMS, dalších 5 zpráv je určeno přátelům a 2 SMS denně směřují matce. Se zvyšujícím se věkem počet posílaných SMS postupně klesá, tři čtvrtiny lidí starších 56 let pak posílají denně maximálně jednu zprávu. Lidé nejčastěji posílají SMS svému partnerovi, v průměru se jedná téměř o tři textové zprávy. Více než jedna SMS denně je určena také přátelům, v průměru obden lidé zasílají textovku svým dětem.

Internet v mobilu na vzestupu

Mimo mobilních služeb volání a posílání SMS je také čím dál více využívána nabídka datových služeb. Výzkum ukázal, že internet v mobilu pravidelně využívá téměř 34 % dotázaných. Častější využívání internetu v mobilu je zřejmé u lidí do 35 let – v této věkové skupině má internet v mobilu zhruba polovina. Častější je to také ve velkých městech, v Praze využívá data dokonce více než 63 % lidí.

MOBIL OD ČEZ

Jeden z největších virtuálních mobilních operátorů v České republice se snaží svým zákazníkům nabídnout přesně to, co využijí. Proto si každý z rodiny může navolit balíčky dle svých potřeb a postupně je také měnit podle chuti, protože jsou zcela bez závazků. Například speciální nabídka šitá na míru všem členům rodiny vyjde na pouhých 600 Kč měsíčně. Zařídit si MOBIL OD ČEZ a nastavovat jednotlivé služby je možné v Hlasové samoobsluze *84, na Zákaznické lince 840 840 840, na Zákaznických centrech Skupiny ČEZ či na www.cez.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČEZ

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ASZ ČR: Sedlák není škůdcem krajiny, ale jejím tvůrcem

20:18 ASZ ČR: Sedlák není škůdcem krajiny, ale jejím tvůrcem

Předsednictvo Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) se důrazně ohrazuje vůči současné mediální…