ČEZ: Nový vzorkovač biomasy přispěje k ekologičtější výrobě elektřiny a tepla

24. 6. 2012 12:26

Moderní automatický vzorkovač biomasy umožní v Elektrárně Hodonín dokladovat s maximální přesností kvalitu a množství spálených biopaliv a objem elektřiny vyrobené z biopaliv. Přispěje také ke kvalitnějšímu řízení účinnosti jednotlivých bloků. Hodonínská elektrárna je producentem více než poloviny veškeré elektřiny z biomasy vyrobené ročně v rámci Skupiny ČEZ v České republice.

ČEZ: Nový vzorkovač biomasy přispěje k ekologičtější výrobě elektřiny a tepla
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Elektrárna Hodonín je dlouhodobě největším producentem elektřiny a tepla vyrobených z biomasy v rámci Skupiny ČEZ. Z celkových 428 milionů kWh elektřiny jich loni v Hodoníně bylo vyrobeno více než 223 milionů kWh, což znamená pokrytí spotřeby více než 60 tisíc jihomoravských domácností. Jeden blok zde funguje v modelu provozu, kdy je jako palivo používána právě výhradně biomasa.

Za poslední roky došlo v elektrárně k významným investicím do technologií pro zvýšení podílu spalované biomasy v řádu desítek milionů korun. „V nedávné minulosti byla mj. zprovozněna laboratoř pro analýzy biomasy, třídič biomasy a dopravní linka na peletky z biomasy s dopravním výkonem 20 tun za hodinu,“ rekapituluje milníky posledních měsíců a let Antonín Svěrák, vedoucí odboru řízení provozu hodonínské elektrárny.

„S nárůstem spalovaného množství a druhů biomasy vyvstala ovšem potřeba optimalizovat zde systém vzorkování a analýz biomasy,“ říká Petr Kreissl, ředitel Organizační jednotky Teplárny Hodonín, Poříčí, Tisová a Vítkovice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ Distribuce ukázala, co vozí v autě borci z PPN

21:14 ČEZ Distribuce ukázala, co vozí v autě borci z PPN

Co vše se vejde do auta energetikům, které používají metodu práce pod napětím (PPN) – tedy práce na …