ČEZ: Skoro dvacet sedm tisíc pro chráněné díly a kafe od ředitele

13.12.2022 22:33 | Komerční článek

Téměř dvacet sedm tisíc korun vydělaly dvě chráněné dílny během tří hodin v Jaderné elektrárně Temelín. Borovanský Nazaret – středisko Husitské diakonie a temelínské Sady sv. Prokopa představily v hlavní administrativní budově zaměstnancům elektrárny své výrobky. Tradiční Adventní temelínské trhy tak znamenaly výdělek pro chráněné dílny a zajímavý dárek pro zaměstnance.

ČEZ: Skoro dvacet sedm tisíc pro chráněné díly a kafe od ředitele
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Na chodbě administrativní budovy temelínské elektrárny se v době oběda linula vůně kávy, punče, vánočního cukroví. Vše doplňovala vánoční hudba a výrobky dvou chráněných dílen. Ty temelínským zaměstnancům tentokrát představily borovanský Nazaret – středisko Husitské diakonie a temelínské Sady sv. Prokopa. „Vánoční trhy v Temelíně se pro mě staly tradicí. Líbí se mi, že na nich můžeme koupí výrobků podpořit lidi s hendikepem a pomoci tak tam, kde to má smysl. Navíc jsou to originální krásné výrobky,“ uvedla jedna ze zaměstnankyň ČEZ, Lenka Hejnová.

Za prodej svých výrobků utržily chráněné dílny v Temelíně za tři hodiny celkem téměř 27 tisíc korun. „Peníze využijeme na nákup pomůcek pro naše klienty sociálně terapeutických dílen a centra denních služeb. Moc děkujeme všem zaměstnancům elektrárny za jejich štědrost,“ poděkovala Jana Kverková, ředitelka střediska Nazaret.

Tradiční Adventní trhy zpestřilo kafe s ředitelem elektrárny Janem Krumlem. Ten se tak ocitl v hodně netradiční roli, kdy počítač a sako vyměnil za barový pult. Během hodiny zvládl s podporou dvou profesionálů nabídnout kávu více než dvěma stovkám zaměstnanců. Vánoční atmosféru si nenechalo ujít přes sedm stovek zaměstnanců ČEZ a dodavatelů.

Od začátku roku elektrárna Temelín vyrobila 15,3 terawatthodin elektřiny. Společně s Dukovany jde o zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

22:03 Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

V zahraničních operacích slouží kromě vojáků z povolání také jejich čtyřnozí kolegové. V Kosovu to j…